Dekoracje

Jakie nowoczesne dywany można obecnie spotkać?

Dywany stanowią nowoczesną propozycję dekoracyjną do klasycznych, rustykalnych oraz modernistycznych wnętrz. Występują one w modnych printach i różnych wymiarach. Modnie wyglądają one w salonie, sypialni oraz jadalni.

Można je również umieścić w lokalu firmowym, będą stanowiły doskonałą wizytówkę nowoczesnej firmy i z pewnością zrobią pozytywne wrażenie na kontrahentach. Wśród dywanów można wyróżnić te o prostokątnym, kwadratowym oraz okrągłym kształcie.

Popularne dywany w nowoczesnych trendach dekoracyjnych

W obecnych trendach dekoracyjnych modne są dywany nowoczesne zwane potocznie włochaczami. Charakteryzuje je długie i miękkie włosie, które jest niezwykle sprężyste i miłe w dotyku. Modele shaggy wyglądają niezwykle zjawiskowo i są modne już od wielu sezonów. Zaprojektowane są one z wysokiej jakości polipropylenu, przez co zachowują ładny kształt przez długie lata.

O ich jakości świadczy certyfikat Oeko-Tex Standard 100. Dywan nowoczesny występuje w modnej kolorystyce, która dodaje całości uroku i efektowności. Ten nieodłączny element dekoracyjny stanowi obowiązkowe must have miłośników stylowych rozwiązań.

Stylowe dywany do domów i mieszkań

W obecnej modzie bardzo szczególne są także nowoczesne dywany, które zostały wykonane techniką płaskiego tkania. Są one bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, mają one płaskie runo, które zatrzymuje kurz i brud. Wyposażone są one często w gumowy podkład, wyróżnia je także specjalne obszycie, które wygląda niezwykle efektownie i designersko.

Dodatkowo, zaokrąglone rogi sprawiają, że całość wygląda bardzo elegancko, kompaktowo i finezyjnie. Warto zauważyć, że sznurkowe modele posiadają design, który idealnie odpowiada na wymogi stylu skandynawskiego i minimalistycznego. Taka propozycja sprawdzi się także w stylu nowoczesnym. Stylowe dywany można dopasować do każdego domu oraz mieszkania.