dom

Gdzie zamówić drzwi wraz z ościeżnicą?

Ościeżnica

Urządzając wnętrza naszego domu bądź mieszkania staniemy przed wyborem drzwi wewnętrznych. Wybór ten będzie dotyczył zarówno stylu drzwi, jak również miejsca, gdzie je zakupimy. Mamy do wyboru gotowe drzwi w sklepie, jak również możemy skorzystać z usług stolarza.

Różnice pomiędzy drzwiami zakupionymi w sklepie, a zamówionym u stolarza

Drzwi zakupione w sklepie to tańsza opcja. Spośród skatalogowanych modeli musimy wybrać te, które się nam podobają. Dodatkowo należy pamiętać, aby dokupić ościeżnice, ponieważ nie stanowią one kompletu z drzwiami, podobnie jak klamka. Kiedy już zdecydujemy się na wzór, musimy podjąć decyzję w jakim kolorze okleiny będą one występowały, wybierać możemy również tylko z tych dostępnych w katalogu producenta. Jeśli natomiast zdecydujemy się na drzwi wykonane na zamówienie przez stolarza musimy wiedzieć, że wszelkie decyzje odnośnie koloru, kształtu czy ilości przeszkleń należą do nas. Nie ma tutaj wzorów i kolorów do wyboru. Najlepiej podejść do tego profesjonalnie i w momencie zamawiania czy wyceny przynieść ze sobą wzór skrzydła, który nas interesuje. Dobór koloru zależy tylko od nas. Stolarz zakupi taki kolor farby, albo założy taką okleinę jaka nas interesuje. Musimy tutaj zwrócić uwagę na wykończenia, a mianowicie to, jaka ościeżnica drzwi nas interesuje.

Ościeżnica

Którą wersję wybrać?

Decyzja, na którą opcję się zdecydujemy (zakup w sklepie, czy wykonanie przez stolarza), zależy od nas. Jedna i druga opcja jest dobra, chociaż popularniejsza jest ta sklepowa. Z całą pewnością jest to szybsza forma zakupu, dająca nam możliwość ujrzenia przed montażem naszego wyboru. Łatwiej jest też dobrać do nich klamkę. Opcja droższa daje nam możliwość zakupu drzwi i ościeżnic zaprojektowanych pod nas, pozwala nam zamówić drzwi unikatowe, na wymiar, gdyż czasami otwory drzwiowe mają niestandardowe wymiary lub kształty.