Oświetlenie

Girlandy świetlne

Dzisiaj poszukuje się coraz to nowszych i świeższych pomysłów na ciekawe inspiracje oświetlenia domów i mieszkań. Zwraca się szczególną uwagę na klimat, który można stworzyć i na nastrój, w który można wpaść, przebywając w danym miejscu. Wszystko to jest możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego oświetlenia, eleganckich lamp, świateł punktowych, ciekawych i modnych kinkietów. Dodatkowo dobry nastrój w pomieszczeniu pomaga też stworzyć umieszczenie w nim girlandy świetlnej. Kolorowego sznura okrągłych lamp. który kiedyś kojarzył się tylko z Bożym Narodzeniem.

Bajkowy nastrój

Czemu tak ważne jest by miejsce, w którym przebywamy miało miły i bajkowy nastrój? Czemu tak zależy nam by nasze pomieszczenia mieszkalne dawały ciepłe i przyjazne fluidy? Otóż tam mieszkamy i tam wypoczywamy, tam relaksujemy się i tam chcemy czuć się bezpiecznymi. Oświetlenie to na ogół, tak zwana „kropka nad i”, jest końcową fazą aranżacji wnętrza i to ono kreuje jego nastrój. Wykorzystanie w aranżacji girland świetlnych z Candellux powoduje, że pomieszczenie staje się intymne. Girlanda świetlna z kolei, wykorzystana w danym wnętrzu jest typem nowoczesnego oświetlenia ale dającego właśnie bajkowy nastrój.

Zabawa z girlandą

Pomysłów na zainstalowanie w pomieszczeniu girlandy świetlnej jest wiele. Zabawa z umieszczeniem jej w różnych miejscach znacznie rozwija wyobraźnię. Girlanda może samotnie wisieć w oknie ale także w towarzystwie innej girlandy świetlnej może zdobić wezgłowie łóżka. Girlanda może opleść oryginalną rzeźbę, być przyczepiona do lustra toaletki lub włożona do misy a następnie ustawiona na stole zastępując niebezpieczne świeczki.

Świetlne girlandy są idealne na zewnątrz i do wewnątrz. Przypominają wakacyjny klimat letniej zabawy czy też odwiedziny w nadmorskiej tawernie. Dzisiaj prawie w każdej aranżacji, w katalogu wnętrzarskim girlandy świetlne jest obecne. Trudno jest bez nich wyobrazić sobie jakiekolwiek wnętrze.

Zrób to sam

Girlandy nie są zbyt drogie i nie wymagają zasilania prądem. Można je też zrobić samemu, zaopatrując się w odpowiednią ilość balonów, klej, bibułę, kolorowy sznur lampek choinkowych. Przy pomocy tych atrybutów można zrobić jednobarwną lub kolorową girlandę, której bańki mogą być duże, średnie lub małe, w zależności od faktu jak nadmuchamy balony.

Tego typu girland możemy zrobić kilka i tak samo one ozdobią nasze pomieszczenia jak kupne girlandy. Tylko w tym przypadku będziemy mieć jeszcze satysfakcję, że sami zrobiliśmy swoje dekoracyjne girlandy, które niczym nie odbiegają od tych kupnych w sklepach.