Oświetlenie

Jak stworzyć klimatyczne wnętrze wybierając oświetlenie do sypialni?

oświetlenie do sypialni

Sypialnia to miejsce, które powinno kojarzyć się przede wszystkim z odpoczynkiem. To azyl, w którym ładujemy baterie i zbieramy energię na kolejne wyzwania. Miejsce to powinno więc koić, zachęcać do relaksu i odznaczać się wyjątkowym klimatem. Jednym z najlepszych sposobów na stworzenie wyjątkowej aranżacji jest dobór odpowiedniego oświetlenia. Jakie lampmy wybrać do sypialni, by stworzyć wyjątkowy klimat sprzyjający odpoczynkowi?

Jaki rodzaj oświetlenia głównego wybrać do sypialni?

Decydując się na wybór konkretnego rodzaju lampy, żyrandola czy plafonu, stanowiącego centralny punkt oświetlenia wnętrza, powinniśmy zwrócić uwagę na to, by pasował on do całej aranżacji i dawał miękkie nieinwazyjne światło. Dobrze sprawdzą się tu wszelkiego rodzaju modele lamp z miękkimi abażurami, czy mlecznym szkłem, które będzie rozpraszać światło. Jeżeli wnętrze jest bardziej modernistyczne, warto postawić na minimalistyczne i nowoczesne oświetlenie do sypialni np. z metalowymi elementami.

oświetlenie do sypialni

Lampki nocne i oświetlenie punktowe

Tworząc przytulny klimat w sypialni, oprócz głównego punktu świetlnego nie możemy zapomnieć o oświetleniu punktowym, które będzie zarówno wprowadzać nastrój, jak i spełniać funkcje praktyczne. Jeżeli lubimy przed pójściem spać, poczytać ulubioną książkę, przydadzą się nam dodatkowe lampy do sypialni, które np. postawimy na szafce nocnej. W tej roli dobrze mogą sprawdzić się również umiejscowione nad łóżkiem kinkiety. Oświetlenie do sypialni możemy wzbogacić także o dodatkowe punkty świetlne, które podkreślać będą np. wiszące na ścianie obrazy i plakaty lub galerię ze zdjęciami, czy ustawione na półce ozdobne bibeloty.