Łazienka

Kiedy warto postawić na odwodnienie liniowe?

Prysznic to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia nowoczesnej łazienki. O tym, czy jest wygodny i łatwy w utrzymaniu, decyduje wiele kryteriów, w tym rodzaj odpływu. Kiedy warto postawić na odwodnienie typu liniowego? Jakie są zalety tego rozwiązania?

Największe zalety zastosowania odpływu liniowego

Odpływ liniowy ma wiele plusów, zarówno jeśli chodzi o kwestie funkcjonalne, jak i o estetykę. Pozwala na uniknięcie brodzika, co ma znaczenie dla tych, którym marzy się prysznic typu walk in – prosty, bez zbędnych przeszkód w postaci progu, minimalistyczny, a przede wszystkim łatwo dostępny dla osób z niepełnosprawnością czy osób starszych. Inna zaleta to łatwość w utrzymaniu. Odpływy liniowe ograniczają ilość zakamarków, w których gromadzą się zabrudzenia, a tym samym pozwalają szybko i skutecznie wyczyścić kabinę prysznicową – https://lazienka-rea.com.pl/prysznicowe-odplywy-liniowe.html. Zewnętrzną kratkę w razie potrzeby można wyjąć, by wyczyścić rynienkę i syfon. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest również estetyka: odwodnienia liniowe są proste, eleganckie, pasują do każdego stylu łazienki.

W jakiej łazience sprawdzi się liniowy odpływ?

Warto zastanowić się nad odwodnieniem liniowym, jeśli łazienka ma służyć osobie o ograniczonych możliwościach ruchu: osobie starszej czy z niepełnosprawnością. Kabina bez brodzika będzie łatwa w dostępie także dla dzieci. To nowoczesne rozwiązanie przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy marzą o funkcjonalnej, niewymagającej wielkiego wysiłku, jeśli chodzi o utrzymanie, łazience. Dodatkowy plus to minimalistyczny, schludny wygląd odpływów liniowych. Rezygnacja z brodzika wpływa również na estetykę całego pomieszczenia – jednolita podłoga powiększa je optycznie, czyni spójnym i bardziej stylowym. Zwłaszcza mała łazienka zyska na funkcjonalności i estetyce, jeśli podłoga zostanie w całości pokryta kaflami.