Wyposażenie

Zegary ścienne z przeszkleniem – nowoczesny sposób na dekorację salonu

zegar ścienny

Aranżacja salonu wymaga czasem dość niestandardowych rozwiązań. W związku z tym wprowadzenie niecodziennych dodatków również jest niezbędne do tego, by uzyskać świetny i zaskakujący efekt kompozycyjny. Takim niestandardowym rozwiązaniem z pewnością będzie zegar ścienny do salonu z przeszkleniem. Co warto wiedzieć na jego temat?

Jak to jest skonstruowane?

Teoretycznie wygląd i sposób działania takiego zegara są bardzo proste. Jego najważniejszym elementem pozostaje oczywiście mechanizm, który porusza wskazówkami. Jest on jednak – w przeciwieństwie do standardowych zegarów – osadzony na specjalnej, przeszklonej płytce. Jej zaletą jest możliwość przedstawienia wielu różnych, interesujących motywów graficznych. Na marginesie warto zaznaczyć, że ciekawą propozycją są imitacje znanych budowli i rozpoznawalnych fragmentów aglomeracji.

Wygląd i aranżacja

zegar ścienny do salonu

Atutem zegarów z tak niezwykle zaaranżowaną tarczą, jest ich ładny, nowoczesny wygląd. Większość dostępnych wzorów i kolorów aż emanuje różnego rodzaju barwami, które jeszcze bardziej podkreślają wyjątkową formę tej aranżacji. Warstwa szkła sprawia, że zaprojektowany w ten sposób zegar ścienny do salonu delikatnie błyszczy się w świetle lamp i światła dziennego, co czyni go idealną dekoracją dla świetnie doświetlonych wnętrz. Jest on też niezwykle elegancki, co czyni go świetnym doposażeniem dla większości salonów.

Niezwykłe tło

Tarcza zaprojektowanego w ten sposób zegara jest bardzo pomysłowa. Osadzono ją na warstwie tworzywa sztucznego, na który nałożono warstwę papieru z nadrukiem. Warstwę papieru osłania szkło, którego warstwa jest na szczęście dosyć wąska. Dzięki temu jego ciężar nie jest zbyt duży, a sam zegar można powiesić na np. ścianie.

Zegar ścienny w postaci nowoczesnej, przeszklonej płytki dekoracyjnej, to świetny pomysł na aranżację salonu. Może warto przemyśleć jego zakup?