Oświetlenie

Idealne formy lamp industrialnych

Popularne dziś lampy w stylu industrialnym są pochodną stylu, który narodził się w latach 50-tych w Stanach Zjednoczonych. Wskutek recesji gospodarczej magazyny, hale fabryczne i towarowe były adoptowane na mieszkania. Zamieszkiwali je początkowo młodzi artyści, urządzając je w dość oryginalnym stylu. Z biegiem czasu moda na przestrzenne, nowocześnie urządzone lofty dotarła z USA do Europy. Styl industrialny jest stylem prostym i surowym. Wyposażenie, a więc i lampy produkowane w tym stylu, mają swoje cechy charakterystyczne.

Cechy lamp industrialnych

Lampy industrialne mają prostą i idealną formę. Są przede wszystkim funkcjonalne, mają dość surowy i czasami lekko podniszczony wygląd. Ich kolorystyka w większości przypadków jest stonowana. Czerń, szarość, biel i kolor miedziany. Lampy te wkomponowują się we wnętrza, gdzie dominuje cegła, stal i szkło oraz minimalizm dodatków i przedmiotów.
Materiał, z którego wykonane są lampy industrialne (https://candellux.com.pl/pl/menu/lampy-industrialne-i-loftowe-210.html) to głównie metal i stal, czasami dodatek stanowi szkło. Najczęściej duża, ozdobna żarówka w oprawce na kablu, jest lampą wiszącą, bez żadnych dodatkowych ozdób. Charakterystyczne klosze lamp industrialnych przypominają odwrócone do góry dnem misy lub metalowe koszyki.

Oświetlenie industrialne w salonie

W salonie oprócz lampy sufitowej, bardzo oryginalnie wygląda wisząca nad stołem lampa industrialna. Zazwyczaj jest to lampa złożona z kilku żarówek w kloszach z metalowej czarnej lub miedzianej siatki. Same żarówki bez klosza, w kolorowej oprawce i na kolorowym kablu też prezentują się doskonale. Dodatkowym elementem oświetlenia w salonie powinny być kinkiety. Kolorem mogą nawiązywać do lampy sufitowej i wiszącej, ale nie muszą mieć tego samego kształtu. Salon z lampami, które nie są jednakowe, z kloszami lub bez nich, wpisuje się idealnie w industrialny trend.

Lampa jak reflektor w pokoju młodzieżowym

Młodzi ludzie urządzają swoje wnętrza w dość oryginalnym stylu. Nowoczesny, industrialny styl może być kopalnią wielu pomysłowych rozwiązań. Także w kwestii oświetlenia. Sufitowej lampie industrialnej może towarzyszyć lampa stojąca. Oryginalna i nowoczesna, która nie kojarzy się za bardzo z halą fabryczną i magazynem, ale do wnętrz loftowych pasuje idealnie. Stojąca lampa przypominająca reflektor. Ustawiana na trzech nogach, dająca przy tym silne, intensywne światło. Dobrze się prezentuje, jest wystarczająco nowoczesna i pozbawiona ozdób. Będzie z pewnością dodatkowym oświetleniem, a ustawiona obok wygodnego fotela, sprawdzi się podczas wieczornego czytania książek.