Wyposażenie

Dywany na balkon, taras lub werandę i nie tylko – dywany, które pieszczą stopy

Najbardziej kremowe, puszyste i miękkie, pluszowe dywany mają miłe i przyjemne w dotyku włosie. Odetchną na nich nie tylko stopy! W niektórych sytuacjach mogą wywołać nawet ochotę na bardziej przyjemne doznania.

Jeśli chce się mieć trochę więcej wygody, a jednocześnie nadać trochę stylu przestrzeni, można wykorzystać popularne pluszaki. Czy to będzie wełniany, czy syntetyczny dywan na balkon w typie shaggy lub może dywan ze sztucznego futra, taki dywan lepiej mieć niż nie!

Ze sztucznego futra

Dywany ze sztucznego futra są wykonane z materiału, który ma przypominać futro. Jest on uznawany za „przyjazny zwierzętom”. Kupując taki sztuczny dywan, można cieszyć się fakturą futra bez bajońskiej ceny i moralnych ograniczeń. Ten materiał na dywan ma miękkość, którą można wykorzystać w całym domu. Może to być pokój dla dziecka, dywan na taras lub dalsze okolice kominka. Kto wie, może ciepło ognia wyzwoli ochotę na równie gorącą przygodę w niejeden romantyczny wieczór!?

Wełniane dywaniki

Wełniany dywan może być małym dziełem sztuki. Te dywany mają w sobie coś, co naprawdę sprawia, że niejeden pokój stanie się przytulniejszy. Dywan z wełny może tłumić odgłos kroków, być poduszką dla stóp stóp, aby zniwelować twarde deski czy panele podłogi. Do tego to dobry dodatek do aranżacji wnętrz. Wybierając wełniany dywan o subtelnym wzornictwie, miejsce w domu aż się prosi o dodatkowe poduszki, narzuty, lampy i inne akcesoria, aby stworzyć w domu przyjazne i miłe ustronie. Ze względu na swój trudny charakter, te dywany powinny być z ostrożnością używane na zewnątrz np. w ogrodach czy tarasach jako dywany tarasowe czy ogrodowe. Pozostawienie takiego dywanu na deszczu może drogo – dosłownie – kosztować!

Kudłate dywaniki shaggy

Długie, głębokie włosie jest przyjemnie miękkie i grube oraz zapewnia komfort i przytulność. Są chętnie wykorzystywane w różnych aranżacjach do stylu rustykalnego czy jako dodatek do bardziej klasycznych albo nowoczesnych wnętrz. Czy chce się połączyć ze sobą określone odcienie i motywy projektowe, czy też gdy celem jest rozjaśnienie miejsca jednym kolorem, kudłate dywany mają różne zastosowania.

Zapewniają ciepło bosym stopom, łączą ze sobą różne elementy pomieszczenia, pochłaniają dźwięk i można je układać też na dywanach warstwowo. i tworzą kolejną warstwę projektu dla przestrzeni. Dywan z kudłatym włosiem może by ć zarówno luksusowy, jak i zabawny. Można go wykorzystać jako dywan na taras, jeśli są z tworzyw syntetycznych i w pokoju dla dziecka, gdy są z wełny. Szczególnie przydatne natomiast są w sypialniach i salonach.

Dywaniki syntetyczne

Dywany z włókien syntetycznych to te wykonane z „nienaturalnych” materiałów, takich jak nylon, polipropylen i poliester. Te dywany są tkane mechanicznie i oferują różnorodne wzornictwo i kolory do wyboru. Często mogą być zmiennikami droższych dywanów z wełny. Dywan z włókien syntetycznych może obniżyć koszty, zaoferować szeroki wybór wzorów i kolorów oraz tanią pielęgnację. „Plastikowe” dywany sprawdzą się też wszędzie tam, gdzie szaleją „deszcze niespokojne, które targają wiatr”, czyli w ogrodzie, na werandzie, patio czy balkonie. Dzięki wytrzymałości i odporności na warunki pogodowe dywan na taras zapewni nie tylko przyjemną miękkość, ale i odpowiednią trwałość.