Wyposażenie

Odmiany komód w salonie i ich charakterystyka

komoda foftowa

Jakie są wady i zalety komody, jakie istnieją rodzaje komód, z jakich materiałów są wykonane, jakie są podstawowe parametry, przeanalizujmy w jakich pomieszczeniach się je stawia i na jakie wskazówki należy zwrócić uwagę przy wyborze komody.

Jak wybrać i do czego służy nowoczesna komoda?

komoda foft drewnoMiejsce do przechowywania, komoda, szafka nocna – te i wiele innych funkcji spełnia komoda. Pierwotnie niska szafka z szufladami była używana tylko w sypialniach do przechowywania bielizny. Obecnie umieszcza się je w salonach, kuchniach, a nawet łazienkach.

Poręczny mebel dodaje przytulności i oryginalności każdemu stylowi wnętrza, zarówno klasycznemu, jak i nowoczesnemu czy minimalistycznemu. Jak jednak wybrać komodę, aby pięknie wkomponowała się w otoczenie? Pierwszym krokiem jest ocena potrzeb i pragnień Twojej rodziny.

Wybór sklepu to podstawa, bo to determinuje jakiej jakości i w jakiej cenie są komody niskie do salonu, warto zapoznać się przede wszystkim z szeroką ofertą SFMeble: https://www.sfmeble.pl/c/komody-niskie-do-salonu

Zalety i wady komód

Na szczycie mody wnętrzarskiej są teraz praktyczne i kompaktowe meble. Projektanci oferują przedmioty, które łączą w sobie kilka funkcji jednocześnie.

Jej główne zalety to:

  • Przestronność. W szufladach można przechowywać drobiazgi, a górny panel może służyć jako półka, stolik, stojak.
  • Organizacja przestrzeni. komodę, aby podzielić pokój na strefy.
  • Małe wymiary. Kompaktowy mebel z powodzeniem zastąpi komodę w kawalerce lub małej sypialni.
  • Mobilność. Niewielkie wymiary pozwalają na łatwe przemieszczanie komody, zwłaszcza jeśli produkt wyposażony jest w kółka.

Istnieją również wady, zależne od konstrukcji – przekrzywione szuflady, szybkie zużycie okuć. Modele z cienkimi nogami łatwo ulegają awarii. Ponadto, należy starannie wybrać miejsce instalacji, w przeciwnym razie będzie to niewygodne, aby otworzyć szuflady.

Najpopularniejsze wersje komód stojących:

Komody niskie do salonu na bieliznę posiadają wąskie szuflady nadają się do przechowywania drobnych przedmiotów, takich jak bielizna czy skarpetki. Taka komoda często służy jako toaletka, w której przechowywane są kosmetyki, biżuteria i perfumy.

Szuflada na RTV. Jest to mebel z otwartą górną półką, na której montuje się telewizor lub odbiornik. W szufladach można przechowywać piloty, kable i inne urządzenia elektroniczne.