Dekoracje

Jak przebiega montaż lameli?

montaż lameli

Lamele można zakupić w wielu sklepach. Dostępne są w relatywnie niskich cenach, a oferują bardzo dużo. Wiele osób zastanawia się jednak, jak je zamontować.

Montaż lameli

Sprawdzony sposób montażu lameli to układanie paneli na ścianie. Powierzchnia do tego celu powinna być sucha, równa, a ponadto czysta. Należy wkleić listwę montażową w wycięcie lamela. Następnie trzeba nałożyć klej na powierzchnię panelu oraz kolejno przymocować go do ściany. Istotne jest to, czy konkretny produkt posiada listwę wykończeniową. Często należy ją również dokleić. Jeżeli została ona dołączona do zestawu, to nie trzeba się martwić odmierzaniem następnych paneli. W przypadku, jednak gdy producent nie przewidział listwy wykończeniowej, warto zastosować do tego celu klocki dystansujące. Ten sam proces należy powtarzać do ostatniego panelu.

montaż lameli

Jak montować lamele?

Istnieje też drugi sposób na zamontowanie lameli w domu. Mowa tutaj o układaniu na listwie. Na samym początku trzeba przymocować listwę do ściany. Dobrym pomysłem jest zrobienie tego przy zastosowaniu wkrętów. Gdy przykręci się wszystkie listwy montażowe, można przytwierdzać do nich lamele. Trzeba postępować z nimi tak samo, jak w przypadku układania ich na ścianie. Na panele należy nałożyć specjalny klej i przymocować go do listwy. Na samym kocu pozostał już tylko sam montaż lameli na płycie. W przypadku, gdy zamówiona została płyta z przymocowanymi listwami montażowymi, to ich przytwierdzenie ma się już z głowy, co jest bardzo cenione. W innym przypadku można dokręcić je przy zastosowaniu standardowych wkrętów. Montaż lameli nie jest trudny. Wiele osób poradzi sobie z tym bez większych problemów. Istotny jest tylko dobór odpowiedniego kleju oraz posiadanie dobrych narzędzi. Lamele od lat są zakładane w polskich domach, gdyż są bardzo estetyczne.