Dekoracje

Barwy jednokolorowych dywanów

Dobór dywanu do wnętrza pomieszczenia nierzadko nastręcza wielu trudności. Najczęściej są one związane z dopasowaniem barwy produktu do kolorów przedmiotów, które już znajdują się wewnątrz pokoju. Dywany stanowią bardzo ciekawe urozmaicenie w wyglądzie dowolnego pomieszczenia – wypełniają one pustą przestrzeń na podłodze oraz nierzadko posiadają ciekawą fakturę i kształt. Nieodpowiednio dobrany dywan może jednak zepsuć cały efekt. Z tego względu dla początkujących polecane są dywany jednokolorowe.

Dlaczego warto zdecydować się na dywan jednokolorowy?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest prosta – jest nią łatwość dopasowania takiego dywanu do całości wystroju danego wnętrza. Dzięki nim nie trzeba już trapić się nad łączeniem wielu różnorodnych wzorów i kolorów. Właśnie dlatego osoby niedoświadczone w łączeniu barw powinny zdecydować się na wybór jednego z dywanów jednokolorowych. A jest w czym wybierać.

Na początek warto skupić się na bardziej stonowanych barwach i unikać kolorów krzykliwych. Przykładowo, mimo iż różowy, rzucający się w oczy dywan, może ciekawie prezentować się w sklepie, to warto się dobrze zastanowić, czy na pewno będzie on równie dobrze wyglądał na domowej podłodze.

W jakich barwach występują jednokolorowe dywany?

Kolorów, w jakich dostępne są takie produkty, jest niezliczenie wiele. Jak już wspomniano, na sam początek warto raczej zdecydować się na barwy spokojniejsze. Bardzo dobrze sprawdza się zieleń, błękit oraz barwa kremowa. Równie popularne są dywany czarne oraz te utrzymywane w odcieniach szarości.

Również ciekawym wyborem mogą być produkty o barwie delikatnego pudrowego różu, a także fioletu, czy morskiej zieleni. Kolory te nie będą pasowały do każdego możliwego wnętrza, ale z pewnością pozostawiają one dużo możliwości w zakresie dopasowania dywanu do wyglądu pomieszczenia.