Wyposażenie

Jak urządzić kawalerkę?

Jak urządzić kawalerkę

Urządzenie kawalerki to dość duże wyzwanie, zwłaszcza jeśli mieszkanie będą dzielić dwie osoby. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnych sprzętów musimy się zastanowić, jak chcemy wykorzystać dostępną przestrzeń.

Dwa w jednym – sofa rozkładana

W małych mieszkaniach salon zazwyczaj pełni również funkcję sypialni. Co za tym idzie trudno w takim pomieszczeniu postawić klasyczne, dwuosobowe łóżko. Ale czy to oznacza, że musimy zrezygnować z wygody? Oczywiście, że nie! Dobrym rozwiązaniem jest sofa rozkładana z sfmeble. Wbrew pozorom na nowoczesnych kanapach rozkładanych można się wyspać.

Na co warto zwrócić uwagę, gdy planujemy zakup sofy rozkładanej. Na pewno warto taki mebel obejrzeć w sklepie i jeśli to tylko możliwe, to sprawdzić jak się na nim leży. Pomocne mogą się okazać opinie w Internecie. Na rozkładanej kanapie nie należy oszczędzać. Zwłaszcza jeśli będzie nam służyła każdej nocy przez kilka lat.

sofa rozkładana z funkcją spania

Diabeł tkwi w szczegółach…

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Po pierwsze zastanówmy się, czy chcemy kupić kanapę, która ma schowek na pościel. Znacznie ułatwia on utrzymanie porządku w mieszkaniu. W komorze na pościel możemy też przechowywać inne rzeczy, na przykład odzież sezonową.

Kolejny ważny detal, to materiał, którym została obita nasza sofa. W tym przypadku estetyka nie jest jedyną istotną kwestią. Jeśli w naszym mieszkaniu mają przebywać dzieci czy zwierzaki, to warto wybrać obicie kanapy, które bardzo łatwo się czyści. Na jasnych materiałach widać praktycznie każde zabrudzenia, natomiast ciemne tkaniny bledną pod wpływem promieni słonecznych… Kanapy pokryte skórą syntetyczną po latach użytkowania nie prezentują się zbyt dobrze. Tego typu materiały często pękają i się łuszczą. Natomiast skóra naturalna budzi wiele kontrowersji.

Coraz częściej możemy w sklepach znaleźć kanapy z wymienialnymi obiciami. Zakłada się je podobnie, jak pokrowiec. To rozwiązanie spodoba się osobom, które lubią co jakiś czas zmieniać wystrój swojego mieszkania, jednocześnie nie chcą rujnować domowego budżetu.