Oświetlenie

Wybór słupka ogrodowego

słupek ogrodowy

Słupek ogrodowy to modne i efektowne oświetlenie do Twojego ogrodu. Warto zastanowić, dlaczego wybrać właśnie ten rodzaj oświetlenia. Podpowiadamy, że ma on liczne plusy. Ma m.in. funkcję estetyczną – doskonale uatrakcyjni Twój ogród, sprawi, że będzie jawił się jako bardziej nowoczesny. Jednym zdaniem: stworzy niepowtarzalny klimat. Lecz przede wszystkim słupek ogrodowy ma funkcję praktyczną – doskonale oświetla przestrzeń ogrodową czy parking. Ilość światła zależy oczywiście od ilości postawionych słupków – ważne, by umieścić je równomiernie, nie za luźno, ale też nie za ciasno.

Elegancja

Słupek ogrodowy (inaczej zwany słupkiem oświetleniowym) to oświetlenie zewnętrzne doskonale wkomponowujące się w krajobraz ogrodu. Może mieć różne kształty i rozmiary (od prostych do bardzo wymyślnych i niespotykanych), by jak najlepiej dopasować się do struktury otoczenia. Słupki ogrodowe są zazwyczaj w kolorze czarnym – by nadmiernie nie rzucały się w oczy, a przy tym aby reprezentowały prostotę i elegancję.

Trwałość

Najpopularniejsze modele słupków oświetleniowych wykonane są z aluminium, który to jest materiałem lekkim, a przy tym bardzo wytrzymałym. Można też znaleźć słupki ogrodowe wykonane z tworzywa sztucznego, stali czy metalu. Słupek ogrodowy jest odporny na działanie czynników zewnętrznych, dlatego bez problemu funkcjonuje o każdej porze roku.

Słupek ogrodowy od ELampy sprawdzi się dla tych Klientów, którzy cenią jakość wykonania, a także prostotę i dyskretną, lecz wyraźną elegancję. Warto dodać, że ciekawą opcją dla osób ceniących rozwiązania ekologiczne są słupki oświetleniowe z wbudowanym panelem słonecznym.