Łazienka

Jak zaaranżować łazienkę? Dlaczego warto wybrać wannę wolnostojącą?

Jak zaaranżować łazienkę? Dlaczego warto wybrać wannę wolnostojącą

Istnieje wiele możliwości aranżacyjnych, według których można zaaranżować łazienkę. Podstawą zachowania określonego stylu są nie tylko barwy oraz wzory wykorzystane do wystroju pomieszczenia, ale również akcesoria i podstawowe wyposażenie wnętrza. Jakich elementów należy użyć? Jak dopasować dodatki do aranżacji?

Co powinno znajdować się w łazience?

W zależności od wielkości pomieszczenia warto zastosować odpowiednie, funkcjonalne wyposażenie. Elementy takie jak umywalka, wanna, sedes czy szafka na przybory toaletowe to podstawa każdej łazienki. Warto również wprowadzić do przestrzeni praktyczne rozwiązania, pozwalające zaoszczędzić miejsce i zapewnić swobodę we wnętrzu. Można zrobić to na kilka sposobów. Jednym z nich jest stosowanie szafek wbudowanych w ścianę. Można także zastosować praktyczne haczyki, które pozwolą na zawieszenie mebla. W przypadku małego pomieszczenia warto również zastosować wannę wolnostojącą przyścienną, która ułatwi dobre ustawienie elementów wyposażenia w łazience. 

Dlaczego warto wybrać wannę wolnostojącą przyścienną?

Wanna wolnostojąca przyścienna to świetny wybór szczególnie w łazienkach o niewielkim metrażu, która ułatwi dobre ustawienie elementów wyposażenia w łazience. Jest to wybór bardzo wygodny, ponieważ większość modeli tego rodzaju wanien jest przytwierdzona do ściany co zapobiega rozchlapywaniu wody za brzeg 

wanna wolnostojąca przyścienna

Wybór stylu – jakie dodatki wybrać?

Kolejną istotną kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę przy urządzaniu łazienki jest jej aranżacja. Istnieje wiele stylów wystroju, jaki stosuje się w pomieszczeniach, aby zdecydować się na określony warto poznać kilka z nich. Pomoże to nie tylko dobrać najlepsze dodatki, ale również zastosować najlepsze połączenia barw oraz deseni. 

  • styl glamour – to bardzo popularny design, coraz częściej wybierany w nowoczesnych aranżacjach. Wyróżnia się on bogatym wystrojem oraz przewagą złotych i srebrnych barw. Do tego rodzaju aranżacji należy dobrać syfony i krany łazienkowe w metalicznych barwach, a także bogato zdobione, lśniące lustra i świecące odcienie. 
  • styl morski – jest często wybierany z uwagi na przewagę błękitnych oraz niebieskich barw, kojarzących się z wodą. W łazience zachowanej w tym stylu warto postawić na modne dekoracje takie jak obrazki oraz naklejki ścienne z motywem morza.