Łazienka

W jakich łazienkach sprawdzą się prostokątne brodziki?

Brodziki prysznicowe prostokątne kojarzone są zazwyczaj z przestronnymi kabinami ustawianymi na środku dużych łazienek. Choć to popularne i bardzo wygodne rozwiązanie, nie jest jedynym praktycznym pomysłem na wykorzystanie elementów w tym kształcie. W jakich aranżacjach prostokątny brodzik okaże się dobrym pomysłem?

Rodzaje brodzików prysznicowych

Powszechnie spotykane kształty brodzików to:

  • brodziki prostokątne,
  • brodziki kwadratowe,
  • brodziki półokrągłe.

Pierwsze z wymienionych posiadają wiele zalet. Przede wszystkim należą do najbardziej przestronnych rozwiązań. Ich wybór stanowi jeden z lepszych pomysłów w aranżacji łazienek o nieregularnych kształtach. Dzięki możliwości zakupu brodzików o różnych wymiarach, dopasowanie ich do powierzchni pomieszczenia sanitarnego nie jest trudne. Wielu producentów umożliwia również realizację indywidualnych zamówień. Dzięki dużej przestronności wewnątrz prostokątnej kabiny, będzie ona doskonałym rozwiązaniem dla osób starszych i z utrudnieniami w poruszaniu się. Jest to również dobry pomysł dla osób, które lubią wspólne prysznice.

Aranżacje łazienek

Poszukując dużej kabiny prysznicowej do przestronnej łazienki, warto postawić na model prostokątny. Dopasowanie go do kształtu pomieszczenia jest stosunkowo łatwe, a komfort użytkowania bardzo wysoki. W niewielkich wnętrzach, doskonałym pomysłem może okazać się brodzik prysznicowy 80×100. Stosunkowo wąska kabina bez problemu wkomponuje się w małą przestrzeń, a dłuższy bok umożliwi wygodne korzystanie z brodzika. Kabiny w kształcie prostokąta są również popularnym wyborem w łazienkach urządzanych na poddaszu. Taka forma brodzika umożliwia wygodne korzystanie z prysznica zamontowanego pod skosem. Dobór odpowiedniego wyposażenia łazienki umożliwi maksymalny komfort jej użytkowania wszystkim domownikom.

Więcej na: www.lazienka-rea.com.pl