Sprzątanie

Jaki płyn najlepiej wyczyści Twój dywan?

płyn do prania dywanów

Pierwszy dywan, pochodzący z III w.p.n.e., wytworzony przez starożytnych persów, znajduje się dziś w Państwowym Muzeum Ermitażu w Sankt Petersburgu w Rosji. Tak więc widać, ze dywany od tysięcy lat cieszą się powodzeniem i po dziś dzień zdobią domy i mieszkania. Dywan niejednokrotnie stanowi centralny, reprezentacyjny punkt salonu. Warto więc odpowiednio o niego dbać, aby służył długie lata, był czysty i wolny od roztoczy i zarazków.

Jak dbać o dywan?

Dywan jest nie tylko ozdobą salonu, w innych pomieszczeniach pełni funkcję ocieplania podłogi czy stanowi miejsce do zabaw dla dzieci i zwierząt.  Wszystko to jest powodem, tego, że o dywan trzeba odpowiednio dbać. Nie wystarczy jednak nawet codzienne odkurzanie- trzeba go prać. Najlepiej stosować do tego odpowiedni płyn do prania dywanów. Można także wykorzystać specjalny odkurzacz, jednak z dobrym płynem  pranie dywanu przebiegnie szybko i sprawnie także bez dodatkowych urządzeń.

Jaki wyprać dywan?

Na rynku występuje wiele specyfików, którymi można skutecznie wyczyścić zabrudzony dywan. Zadanie to może być szczególnie trudne w przypadku bardzo zabrudzonych dywanów.

  • przed rozpoczęciem prania należy pamiętać o dokładnym odkurzeniu dywanu;
  • miejsca najbardziej zabrudzone należy namoczyć ciepłą wodą;
  • przygotować narzędzia takie jak wiaderko z ciepłą wodą, płyn do prania dywanów np. firmy: Clever, Septon II, Dr.prakti, Purox, Multicolor, Spiro, Signym, Septisoap lub Septosurf, oraz rękawiczki jednorazowe;
  • następnie należy wyczyścić dywan za pomocą szczotki;
  • na koniec przenosimy dywan w miejsce, gdzie będzie mógł swobodnie wyschnąć.

Dzięki takim zabiegom dywan długo będzie lśniący i jak nowy.