Łazienka

Jak wybierać natrysk prysznicowy?

natrysk prysznicowy

Natrysk prysznicowy może być ważnym elementem każdej łazienki, niezależnie od tego czy jest ona urządzona nowocześnie czy w stylu klasycznym. To efektowne rozwiązanie, które zwykle ma formę okrągłą lub kwadratową. Dlaczego warto wziąć pod uwagę montaż takiego natrysku i czym się kierować przy jego wyborze?

Odprężający prysznic

Szybki prysznic po ciężkim dniu w pracy czy aktywnej sobocie jest czynnością, która może pomóc w odprężeniu się. Zazwyczaj pod prysznicem używa się tradycyjnej słuchawki, w przypadku montażu zestawu natryskowego, w którego skład wchodzi deszczownica, taki relaks może okazać się jeszcze przyjemniejszy. Natryski prysznicowe są wystarczająco szerokie, by móc objąć strumieniem całe ciało. Woda jest przy tym napowietrzana i rozproszona, dzięki czemu ma się uczucie, jakby brało się kąpiel w delikatnych kroplach deszczu. Co ważne, większość dostępnych na rynku modeli natrysków daje możliwość samodzielnej regulacji natężenia wody, wobec czego można się myć pod jej subtelną mgiełką lub strumieniem o dosyć dużym ciśnieniu.

Walory estetyczne natrysków do prysznica

Większość natrysków prysznicowych nie tylko umila proces mycia się, ale również podnosi walory estetyczne łazienki. Istnieje możliwość montażu zestawu podtynkowego, dzięki któremu widoczna pozostaje tylko prosta w formie bateria, słuchawka oraz deszczownica. Sporo osób decyduje się na umiejscowienie natrysku na panelu prysznicowym. Zaletą takiego rozwiązania jest łatwiejszy montaż. Również takie rozwiązanie prezentuje się bardzo estetycznie.

Aby stworzyć miejsce idealne do oddania się wieczornemu relaksowi warto zdecydować się na montaż najbardziej nowoczesnych natrysków prysznicowych dostępnych w sklepie REA. Umożliwiają one zmianę koloru oraz natężenia światła, ponadto część z nich ma funkcję hydromasażu, który pomoże rozluźnić mięśnie i tym samym się odprężyć.