dom

Kluczowe parametry przy wyborze świetlówki

Aby wybrać porządną świetlówkę, która służyć będzie latami warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów. Niestety większość osób przy zakupach zwraca uwagę jedynie na cenę i moc co oczywiście jest bardzo dużym błędem.

Jaka temperatura barwowa świetlówki?

świetlówki

Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej świetlówki o różnej temperaturze barwowej, dlatego też warto zwrócić uwagę na ten element. Popularne żarówki LED mogą emitować między innymi światło o temperaturze od 2500K do nawet 12000K. Identycznie wygląda także sytuacja w przypadku świetlówek LED, które mogą być barwy ciepłej, dziennej i zimnej.

Rodzaj zastosowanego zasilania

Świetlówka t5 i t8 może być zasilana nie tylko jednostronnie, ale również dwustronnie. Informacje o sposobie zasilania znajdują się nie tylko na obudowie, ale również na bocznych trzonkach świetlówki. Jednostronne świetlówki powinny mieć tylko na jednym trzonku litery L i N. Jeżeli chodzi o świetlówki zasilane dwustronnie, to na dwóch trzonkach powinny znaleźć się litery N i L.

Jaką świetlówkę wybrać?

Aby porównać świetlówki t5 i t8 należy wziąć pod uwagę jej moc, długość oraz typ. Oryginalna świetlówka t8, może pochwalić się trwałością nawet do 10 000 godzin, dzięki czemu jest to inwestycja na lata, która na pewno się zwróci. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać odpowiednią świetlówkę powinny skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy.