Dekoracje Wyposażenie

Lamele na ścianie – czym są i jakie mają zastosowanie ?

LAMELE NA ŚCIANIE - CZYM SĄ I JAKIE MAJĄ ZASTOSOWANIE ?

Lamele to elementy przeznaczone do dekoracji ścian we wnętrzach w formie imitujących drewno, wypukłych listw. Wykonuje się je z drewnopochodnych płyt i poddaje procesowi laminacji. Stanowią ciekawe urozmaicenie w kwestii dekoracji mieszkań. Spełniają również wiele dodatkowych, pożytecznych funkcji. Ponadto ich montaż jest niezwykle prosty i potrzeba do niego tylko dobrej jakości kleju.

Lamele ścienne – gdzie znajdą zastosowanie ?

Lamele ścienne można ulokować w zasadzie w pomieszczeniu każdego rodzaju, poza tymi o dużej lub bardzo zmiennej wilgotności. Z powodzeniem można je wykorzystać nie tylko w domach lub mieszkaniach, ale także w lokalach użyteczności publicznej, np. restauracjach bądź hotelach. Można obłożyć nimi całą ścianę lub tylko jej fragment. Idealnie sprawdzą się jako element przełamujący monotonię pokoju utrzymanego w jednolitej kolorystyce. Świetnym pomysłem będzie zagospodarowanie ich na ścianie nieużytkowej, przy braku pomysłu na inne dekoracje. Zastosowanie lameli sprawi, że każde pomieszczenie zyskuje charakterystyczny klimat i wydaje się być niezwykle designerskie.

Lamele ścienne - gdzie znajdą zastosowanie ?

Lamele na ścianie – zalety

Montaż tego typu dekoracji na ścianie niesie za sobą przede wszystkim walory wizualne, jednakże ma też wiele innych korzyści. Głównymi zaletami posiadania lameli ściennych są:

  • spektakularny efekt uzyskany niskim kosztem
  • łatwy i szybki montaż
  • nadanie wnętrzu oryginalnego charakteru 
  • zapewnienie wyciszenia i wygłuszenia pomieszczenia oraz poprawa akustyki
  • odporność na zachlapania wodą