Wyposażenie

Co decyduje o popularności nowoczesnych dywanów włochaczy?

dywan shaggy

Nowoczesne dywany włochacze są obecnie bardzo popularne i zobaczyć je można w wielu polskich domach. Ich cechą charakterystyczną jest znacznie dłuższe, w przeciwieństwie do innych typów dywanów, włosie. Runo dywanu jest miękkie i puszyste, niczym futerko małych zwierzątek. Stanowi to ich niewątpliwą zaletę, gdyż doznania płynące z przechadzania się po takim przedmiocie, a nawet leżenia na nim, są nie do opisania. Co jeszcze, oprócz struktury, decyduje o popularności dywanów włochaczy?

Wytrzymałość

Włosie, które stanowi główny element nowoczesnych dywanów włochaczy, nie składa się ze zwykłej wełny. Głównym składnikiem są tworzywa sztuczne, które nadają materiałowi nie tylko wyjątkową strukturę, ale też odporność na zniszczenie. Czasem stosuje się również domieszkę naturalnego, owczego runa. Dobrej jakości dywanom nie straszne jest częste chodzenie po nich, przez co bardzo dobrze pasują do wystroju pomieszczeń, takich jak salony, czy przedpokoje.

dywan shaggy

Izolacja cieplna

Materiał, z którego wykonane są dywany włochacze, stanowi doskonałą izolację dla ciepła. Sprawia to, można położyć na nich bose stopy, a one będą przyjemnie ogrzewane przez włosie dywanu. Doznania są szczególnie wyraziste podczas długich, mroźnych, zimowych wieczorów. Z tego luksusu można jednak korzystać tak naprawdę w każdej porze roku.

Wygląd

Funkcjonalność produktów tego typu to nie wszystko. Pierwszym, co przyciąga wzrok, jest przecież to jak się prezentują. nowoczesne dywany z długim włosiem swoim wyglądem doskonale wpasują się do wystroju licznych pomieszczeń. Szeroka gama barw, w jakich dostępne są różne modele sprawia, że nie powinno być problemem dobranie odpowiedniego dywanu do motywu kolorystycznego konkretnego pokoju. Produkty te wypełniają również przestrzeń w pomieszczeniu, sprawiając, że nie wygląda on tak pusto.

Szeroki wybór dywanów shaggy znajdziesz na sklepeureka.pl