Oświetlenie

Lampy zewnętrzne w praktyce – jak odmienić patio lub ogródek?

lampy zewnętrzne agger

Lampy zewnętrzne to oprawy oświetleniowe, które są zaprojektowane tak, aby wytrzymać wiatr, deszcz, ekstremalne ciepło, zimno oraz obecność insektów. Ich zadaniem jest nadawać domowi, ogródkowi lub firmie dekoracyjny akcent.

Jak działają lampy zewnętrzne w praktyce?

lampy zewnętrzne tin maxiLampy zewnętrzne mogą być podłączone do systemu elektrycznego domu, lub mogą być zaprojektowane do pracy na baterie. Jeśli chcesz podłączyć je do prądu bezpośrednio, potrzebujesz gniazdka elektrycznego przystosowanego do pracy na zewnątrz. Modele są dostępne w szerokiej gamie stylów, w tym do wyboru są lampy wiszące, stołowe, ścienne, stojące i latarnie.

Większość lamp zewnętrznych współcześnie działa na ledowych żarówkach. Aby znaleźć odpowiednią żarówkę do swojej lampy zewnętrznej, sprawdź moc na etykiecie lub w instrukcji.

Lampy, które używamy w naszym środowisku zewnętrznym, są zazwyczaj zbudowane z metalu, tworzywa sztucznego, ceramiki lub szkła. Ze względu na surowe środowisko zewnętrzne, są one zazwyczaj odporne na warunki atmosferyczne.

Lampy zewnętrzne w różnych stylach

Lampy zewnętrzne są dostępne w szerokiej gamie stylów: rustykalne, skandynawskie, tradycyjne i modernistyczne. Są w kolorach zaczynających się od brązu i szczotkowanego niklu do białego, kremowego, czarnego, czerwonego, złotego, niebieskiego, różowego, zielonego i kilku innych. W sklepach znaleźć można wersje metalowe. Wiszące latarnie dodają romantyczny i kapryśny akcent do ganków i patio. Podobny efekt można uzyskać wybierając lampy kuliste.

Wiele różnych styli zobaczyć możemy w Hurtowni Światła, do której zapraszam, na poszukiwanie inspiracji gdyż nawet ich tanie lampy zewnętrzne wyglądają bardzo elegancko i potrafią nadać charakteru przestrzeni na której się znajdują.