Wyposażenie

Meble loftowe – co warto wiedzieć?

wnętrze industrialne (1)

Naczelną zasadą wszystkich współczesnych stylów, w których można urządzić mieszkanie, jest minimalizm. Oznacza to, że nowoczesne meble to te, które łączą w sobie zarówno walory estetyczne, jak i funkcjonalność. Z pewnością są to cechy charakteryzujące meble loftowe.

Styl loftowy we własnym domu – czy to możliwe?

Odznaczający się prostotą i minimalizmem styl loftowy rozpoznać można po unikatowej surowości. Styl ten był do niedawna zarezerwowany jedynie dla opuszczonych magazynów i hal produkcyjnych, które zostały poddane procesowi rewitalizacji.

Szczęśliwie współcześnie niepowtarzalny klimat loftu może być z powodzeniem odtworzony zarówno w przestronnym apartamencie, jak i w niewielkim mieszkaniu. Wystarczą do tego, łączące ze sobą lite drewno i metal meble loftowe. Co jeszcze warto wiedzieć?

Urządzamy dom w stylu loftowym

Wybierając meble industrialne, do pomieszczenia w stylu loftowym należy pamiętać, aby nie przesadzać z ilością drewna. W celu uzyskania najlepszego efektu dominujące drewno powinno być równoważone za pomocą metalu. Tylko dzięki temu uzyskamy surową i industrialną, ale wyjątkowo estetyczną przestrzeń.

Równocześnie należy pamiętać, że meble industrialne to tylko jeden z elementów, który pozwala na uzyskanie stylowej przestrzeni w stylu loftu. Oprócz tego nie można zapominać o odpowiednim przygotowaniu ścian, które odpowiadają za ogólną prezencję tego stylu. Zawsze należy stawiać na cegłę lub przynajmniej na jej imitację.