Oświetlenie

Oświetlenie ukrytym centrum Twojego domu

lampa do pokoju dziecięcego

Ostatnie etapy wykańczania domu potrafią spędzić sen z powiek. Dobranie koloru ścian do podłogi, ułożenie mebli, dobór tapicerki – przetrawienie tego wszystkiego to czasem nie lada wyczyn. Jest jeszcze jedna rzecz, o której zdarza nam się myśleć na samym końcu, a to właśnie ona jest cichym gwiazdorem naszych wnętrz. Mowa oczywiście o oświetleniu. 

Wybór odpowiedniej lampy

Odpowiednio dobrane lampy, rozmieszczone w strategicznych miejscach odgrywają główną rolę jeśli chcemy, by w domu panował magiczny nastrój. Inną lampę wybierzemy do salonu, inną do łazienki, a jeszcze inną do korytarza. 

Lampa do pokoju dziecięcego

Jest jedno miejsce szczególnie ważne przy wyborze oświetlenia, mianowicie – pokój dziecka. Dziś większość maluchów ma to szczęście, że posiada swój własny kąt. Największym szczęściem jest, kiedy może też decydować o dekoracji swojego azylu. Tutaj jest bardzo szeroki wybór lamp do pokoju dziecięcego – i tych wiszących i tych na biurko. Kolorowe klosze z przeróżnymi wzorami, lampy zrobione z koralików czy fikuśnych wycinanek, to tylko niewielki procent tego, co możemy znaleźć na sklepowych sufitach. Niezależnie od tego, czy chodzi o noworodka, który będzie mógł spokojnie zasnąć przy księżycowym świetle czy o urwisa, który wymarzy sobie lampę z samochodami lub bajkową księżniczką. 

Istotny jest także odpowiedni dobór światła podczas nauki dorastających dzieci. Poza wymyślną grafiką czy oryginalnym kolorem trzeba też przeanalizować przy jakimś świetle najlepiej będzie się zdobywało wiedzę naszemu dziecku. Oczy nie powinny się męczyć pod wpływem nienaturalnego światła. Ważne jest również położenie oraz wysokość lampy biurkowej. Dzięki tym czynnikom nauka stanie się przyjemnością.