Oświetlenie

Spoty sufitowe i ich funkcje

Spoty-natynkowe

Spoty i reflektorki sufitowe zawładnęły obecnie wieloma wnętrzami. Coraz częściej klienci decydują się na takie oświetlenie w swoich pomieszczeniach ze względu na to, iż jest estetyczne, proste, szykowne i przede wszystkim ekonomiczne. Gdzie ono najlepiej się sprawdza i jakie funkcje spełnia? Co warto o nim wiedzieć?

Spoty oświetleniowe i ich funkcje

Spoty-natynkowe

Spoty oświetleniowe czyli niewielkie źródła światła w efektownej obudowie dobrze wyglądać będą praktycznie w każdym pomieszczeniu. Wiele osób uzupełnia nimi swoje tradycyjne lampy, uzyskując w ten sposób dodatkowe źródła światła. Niektóre osoby posiadające nowoczesne wnętrza zupełnie rezygnują ze zwykłych lamp i żyrandoli, umieszczając tylko i wyłącznie w domach i mieszkaniach reflektorki sufitowe i spoty oświetleniowe. Takie rozwiązanie również bardzo dobrze wygląda i sprawdzi się praktycznie wszędzie.

Spoty sufitowe i ich funkcje

Spoty sufitowe wykonane są zazwyczaj z mocnych, stabilnych materiałów, które jednak w efekcie końcowym wyglądają bardzo lekko i gustownie. Producenci coraz częściej tworzą je z dodatkowymi funkcjami, dzięki którym każdy klient dostosuje modele do swoich potrzeb. Bez problemu można je ustawiać, przekręcać w różne strony, tak by odpowiednie miejsce było dobrze oświetlone. Klienci mogą także wybrać mocne lub lekkie, klimatyczne światło w różnych kolorach. Hitem obecnie są jednak spoty, które mają funkcję ściemniana i działają za pomocą dołączonego do ich pilota. Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne i funkcjonalne.

Ile kosztuje tego typu oświetlenie?

Co ważne, takie reflektory można kupić już w naprawdę atrakcyjnych przedziałach cenowych. W większości sklepów ich ceny wahają się od około 25 zł do 60 zł za sztukę. Tym samym klienci mogą bez problemu zdecydować się na zakup przynajmniej kilku modeli, które efektownie będą wyglądać obok siebie.