Oświetlenie

Planowanie wnętrza mieszkania a światło

Każde urządzanie wnętrza powinno zaczynać się od wyposażenia w odpowiednie oświetlenie. Oświetlenie to naprawdę niezwykle ważna kwestia podczas aranżacji mieszkania. Nawet nie zdajemy sobie sprawy na jak wiele kwestii ono wpływa. Dobre oświetlenie może polepszać nasze samopoczucie, gwarantować ciepłą atmosferę, stworzyć większą przestrzeń, idealne warunki do pracy, ale również do odpoczynku. O oświetleniu najlepiej byłoby pomyśleć już na etapie projektowania mieszkania, by w odpowiednich miejscach umieścić instalację elektryczną.

Funkcjonalność światła

Dzięki oświetleniu możemy skorzystać z wielu sztuczek na zmianę wyglądu naszego mieszkania. Zbyt niskie mieszkanie ? – wystarczy podświetlić sufit. Mieszkanie zbyt wysokie? – pomniejszymi je dzięki nisko zawieszonym kinkietom. Za małe mieszkanie? – mocne doświetlenie jednej ściany optycznie powiększy pomieszczenie. Aq form oświetlenie dodatkowo zadba o najnowszy design. Modernistyczne wnętrza zyskują na popularności. Celując w minimalistyczny design mamy pewność, że za kilka lat nie będziemy musieli kupować nowego oświetlenia by znów mieć modne mieszkanie. Aqform lampa jest minimalistyczna i w neutralnych kolorach. Taka forma zapewni ponadczasowość oświetlenia.

Parametry żarówek

Wybierając lampy koniecznie zwrócić uwagę należy na żarówki. Temperatura barwy oświetlenia może zupełnie odmienić nasze mieszkanie. Aqform lampy pozwalają na indywidualne dopasowanie odcieni światła do klienta. Ciepłe światło sprawdzi się w pomieszczeniach, w których zależy nam na przytulności. Zimne barwy nadadzą natomiast optycznego powiększenia pomieszczenia. Warto bawić się tymi barwami i mieszać je. W jednym pomieszczeniu możemy wykorzystać różne barwy światła i stworzyć w ten sposób niepowtarzalny klimat. Mądre rozmieszczenie oświetlenia sprawi, że dom będzie wyglądał wyjątkowo, stylowo i niepowtarzalnie. Warto tę kwestię dokładnie przemyśleć i zakupić lampy z wysokiej jakości materiałów.