Oświetlenie

Jakie lampy dekoracyjne najlepiej urozmaicą wnętrze domu?

lampy dekoracyjne

Zadaniem lamp nie jest jedynie oświetlenie domu i poszczególnych pokojów. Mogą one mieć także funkcję ozdobną. Lampy dekoracyjne mogą przyjmować różne formy, gdzie znajdziemy zarówno wersje stojące, jak i wiszące. Które z nich najlepiej urozmaicą wnętrze każdego domu lub mieszkania? 

Lampy wiszące 

lampy dekoracyjne

Lampy dekoracyjne, które są dostępne online, najczęściej przyjmują formę wiszącą. Dzięki nim sufit czy ściany nie wydają się puste i minimalistyczne. Dzięki ładnej lampie w centrum można rozprowadzić światło w całym pokoju, a przy okazji doda się całości walorów estetycznych. Ciekawą opcją może być żyrandol, który doda wnętrzu klasy i rozmachu. Po bokach pomieszczenia można rozmieścić punktowe oprawy oświetleniowe w formie mniejszych kloszy. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie pod telewizorem lub w pobliżu mebli oszczędnych listw LED. 

Lampy stojące 

Nie należy przesadzać z dużą ilością lamp wiszących i postawić również na te stojące. Idealnie sprawdzą się jako dodatek na meble lub w rogach pomieszczeń. W tym drugim wypadku lepiej postawić na wyższe modele zakończone ciekawym kształtem klosza. W przypadku szafek sypialnianych warto kupić małe lampki ze specjalnym przyciskiem do wyłączania. Lampy dekoracyjne mogą być klasyczne lub nowoczesne. Powinny być jak najlepiej dostosowane do stylu danego pokoju. W przypadku skórzanych foteli i drewnianych mebli lepiej postawić na klasyczny klosz i stojak. W przypadku nowoczesnego wnętrza opartego na metalu i tworzywach sztucznych – lampy dekoracyjne mogą być bardziej kolorowe i mieć nietypowe i abstrakcyjne kształty.