Oświetlenie

Podstawowe informacje o żarówkach samochodowych

Jeśliby chcieć wybrać jeden, najbardziej niedoceniany elementem samochodu, byłyby to z pewnością żarówki. Prawdopodobnie z poziomu fotela kierowcy tego nie widać, lecz auto jest wręcz nimi otoczone. Co warto wiedzieć o żarówkach w samochodzie, aby móc wygodnie, a przede wszystkim bezpiecznie korzystać z auta?

Żarówki samochodowe rodzaje

Na początku warto wiedzieć, że żarówki do samochodu to naprawdę bardzo pokaźna ilość najróżniejszych modeli. Jeśli myśli się o przepalonej żarówce w aucie, z pewnością każdemu na myśl przychodzi przede wszystkim jedna z obecnych w reflektorze.

To prawda, znajdują się one w przednich, jak i w tylnych reflektorach, lecz to nie wszystko. Ponadto żarówki obecne są również w podświetleniach tablic rejestracyjnych, czy też w oświetleniu bagażnika. Żarówka znajduje się także w kabinie auta, a dokładniej mówiąc na podsufitce, pomiędzy kierowcą a pasażerem.

Często umieszczana jest jeszcze jedna z tyłu, nad siedzeniem pasażera. Nie można oczywiście zapominać także o tym, że żarówki samochodowe znajdują się także w podświetleniu zegarów.

Jak o nie dbać?

Czy jest jakiś sposób na to, aby odpowiednio zadbać o żarówki i spowodować, że będą się one cieszyły długą pracą? Przede wszystkim warto o tym pamiętać w sytuacji, gdy się je wymienia, a mianowicie czy robi się to czystymi palcami.

Brud, który może się na nich znajdować, przeniesie się na żarówki, a tym samym skróci się ich żywotność. Oczywiście używanie tylko dobrych i markowych modeli to absolutna podstawa, jeśli chce się wymieniać żarówki jak najrzadziej.