Mieszkanie

Poduszki dekoracyjne – jak je zaaranżować?

poduszki dekoracyjne

Poduszki dekoracyjne są doskonałym sposobem na przeprowadzenie szybkiej metamorfozy wnętrza. Ich różnorodność kolorów i wzorów sprawia, że można je wkomponować zarówno w tradycyjny styl wnętrza, jak i w zupełnie nowoczesne i minimalistyczne aranżacje. Bardzo dobrze sprawdzają się w salonie na kanapie albo jako ozdoba łóżka w sypialni, mogą mieć również praktyczne zastosowanie w jadalni na wszystkich krzesłach i siedziskach.

Wykorzystanie poduszek dekoracyjnych

Zalety zastosowania poduszek ozdobnych to:

 – ocieplenie wnętrza,

 – łatwe dodanie koloru bez dużych remontów.

Styl boho we wnętrzach wyróżnia się mnóstwem interesujących dodatków, takich jak poduszki ozdobne. Oryginalne wzory poduszek nawiązujące formą do motywu Mandali nadają wnętrzu wyjątkowo pozytywny nastrój. Styl etno wychodzi z założenia, że dom jest najważniejszym miejscem służącym do odpoczynku i relaksu, poduszki dekoracyjne sprawiają, że można czuć się w nim komfortowo i w pełni odpoczywać. Odpowiednio dobrane poduszki ozdobne stają się przyciągającym wzrok, głównym elementem aranżacji.

poduszki dekoracyjne

Jak czyścić poduszki ozdobne?

Podczas czyszczenia poduszek ozdobnych należy zachować ostrożność, można odkurzyć je delikatnie za pomocą małej przyssawki. Od czasu do czasu trzeba je również uprać, w tym celu najlepiej sprawdzić wytyczne na metce produktu. Jeśli jest taka możliwość, przed wykonaniem czyszczenia należy zdjąć poszewkę i powłoczkę uprać ręcznie. Wypranie samej poszewki nie wystarczy, poduszki dekoracyjne przynajmniej dwa razy do roku powinny mieć prane wypełnienie. W zależności od rodzaju materiału można to zrobić w pralce albo oddać do pralni chemicznej.