Dekoracje

Jak udekorować pokój dzienny?

Każdego sezonu pojawiają się inne trendy wnętrzarskie. Oczywiście niektóre dekoracje do domu są ponadczasowe, uniwersalne, pasujące do niemalże do każdego wystroju wnętrza. Salon to niezwykle ważne pomieszczenie, które pełni funkcję reprezentacyjną. Ma najczęściej największy metraż i można mówić również o dobrym doświetleniu. W pokoju dziennym nie może zabraknąć mebli wypoczynkowych. Trzeba również zagospodarować odpowiednio kącik przeznaczony na rozrywkę. Znaczenie mają także dekoracje do domu, które wpływają w dużym stopniu na wystrój wnętrza.

Jak urządzić modny salon?

Salon powinien być przede wszystkim funkcjonalny, oczywiście znaczenie ma także kwestia dotycząca estetyki. Pokój dzienny służy jako miejsce do wypoczynku, spotkań z rodziną i znajomymi, pracy. Sposobem na podzielenie go na strefy jest użycie do tego różnych barw lub mebli. Do przedzielenia wnętrza wspaniale sprawdza się przykładowo kanapa, szafa lub regał z książkami. Obecnie stawia się przede wszystkim na prostotę, minimalizm, stonowaną kolorystykę. Nie należy przesadzać z ilością zarówno mebli, jak i dekoracji do domu. Wystrzegać należy się również mnogości kolorów. Uniwersalne będą barwy natury. Można śmiało postawić na beże, szarości, brązy i wiele. W celu wprowadzenia do salonów przytulności warto sięgnąć po praktyczne ozdoby w postaci pledów, koców, dywanów, poduszek, lampionów i świeczników.

Mile widziane będą naturalne tekstylia. Przytulny minimalizm stworzą meble o prostych kształtach, z zaokrąglonymi krawędziami, obite miękką tapicerką. Nie można zapominać o roślinach doniczkowych. W modnym w salonie najlepiej sprawdzą się meble z drewna, rattanu i kamienia. Obłe kształty wspaniale odnajdą się zarówno w przypadku mebli, jak i dekoracji do domu. W minimalistycznym salonie nie należy przesadzać z ilością dodatków. Wystarczy ograniczyć się do unikalnej lampy, wazonu, lustra czy zdjęć w ramkach. Przy wyborze dywanu należy postawić przede wszystkim na naturalne tkaniny, pastelowe kolory. Godne polecenia są także lampy o stylowych kloszach ze szkła.

Sprawdź pomysły na ciekawe dodatki do domu: https://www.dutchhouse.pl/akcesoria/dekoracje-do-domu