Oświetlenie

Dobrze dobrana lampa do biura

Dobrze dobrana lampa do biura to podstawa. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, jak ważne jest oświetlenie w miejscu, w którym spędza się wiele godzin na intensywnej pracy przy biurku. Co więc warto wiedzieć przed zakupem odpowiedniej lampy do tego miejsca? Jakie modele można znaleźć w sklepach stacjonarnych z oświetleniem, a jakie w sklepach internetowych, gdzie projektanci tworzą unikatowe modele? Na te oraz na wiele więcej innych pytań, odpowiedzi znajdują się poniżej.

Lampa biurowa – ciepłe, mocne światło

Lampa biurowa, która znajdzie się na biurku, na stole, na ścianie, czy też na suficie musi dawać mocne, dobre światło, przy którym wzrok nie będzie się męczył i które będzie w odpowiedni sposób oświetlać wszystkie części pomieszczenia. Designerzy oraz projektanci wnętrz od lat polecają swoim klientom, by ci inwestowali w przynajmniej kilka źródeł światła w biurach, gdyż jedna lampa wisząca może po prostu być niewystarczająca. Ponadto, nie trzeba decydować się na tzw.: zestawy lamp od jednego producenta. Dobrze jest nawet stworzyć samodzielnie swój komplet z kilku różnych lamp, które łączą jednak określone elementy. Dzięki temu całość będzie prezentować się spójnie i harmonijnie.

Aranżacja biura

Osoby, które są na etapie urządzania swoich biur i kancelarii powinny zwrócić uwagę na oświetlenie jeszcze przed wprowadzeniem wszelkich mebli. Dlaczego? Dobrze jest wcześniej zaplanować, gdzie będą wisiały lub stały konkretne lampy, gdzie będą umiejscowione kinkiety, które podkreślą dane meble lub to co, znajduje się na ścianach oraz gdzie zamontować oświetlenie ledowe, które wprowadza zawsze ciepły klimat do każdego pomieszczenia, w którym się znajduje. Warto także lampy dopasować do materiału, który dominuje w danym biurze, do mebli, do tkanin oraz powierzchni. Mimo, iż teraz bardzo modne są lampy złote, srebrne i miedziane, to jednak nie każdy preferuje taki styl. Wielu klientów cały czas w swoich biurach stawia na klasykę i wybiera dość proste lampy z elementami metalowymi, które aż tak bardzo nie rzucają się w oczy.

Kształt, rozmiar, kolor – mają znaczenie

Lampa na suficie, czy lampa biurkowa powinna być wyjątkowa i oryginalna. W biurze nie zawsze jest możliwość umiejscowienia ozdobnych bibelotów, dlatego też lampa stanowi taki ozdobnik, który zwraca na siebie uwagę np.: interesantów. Producenci obecnie prześcigają się w wymyślaniu rozmaitych wzorów, kształtów, kolorów i rodzajów lamp, które zachwycają wszystkich klientów wyjątkowym wyglądem i unikatowością.