Wyposażenie

Co wiesz o dywanach dziecięcych?

dywan dziecięcy

Wystój pokoju dziecka jest sprawą bardzo ważną, gdyż to właśnie w nim pociecha spędzi najmłodsze lata swojego życia. Dobrze więc, by odzwierciedlał zainteresowania i preferencje młodego człowieka. Oprócz właściwych dla danego dziecka mebli, czy odpowiednich motywów na ścianach, równie ważną kwestią jest dobór dywaniku do pokoju dziecięcego. Taki dywanik może nie tylko wypełniać pustą przestrzeń w pokoju i stanowić miły akcent kolorystyczny, ale też pobudzać wyobraźnię dziecka i stanowić dla niego miejsce do zabawy.

Typy dywanów

Ile dzieci, tyle rodzajów, można by rzec. Każdy maluch będzie miał własne preferencje, które powinny zostać uwzględnione przy zakupie produktu, tak by dziecko dobrze czuło się we własnym pokoiku. 

Kształty 

Dywany do pokoju dziecka często odbiegają od standardowych wymiarów i kształtów. Mogą być one zarówno duże, jak i bardzo małe. Mogą mieć tradycyjny, prostokątny kształt, ale również występować na planie koła, czy kwadratu. 

dywan dziecięcy

Motywy

Dywaniki do pokoju dziecięcego (https://sklepeureka.pl/dywany/dzieciece) występują w bardzo wielu motywach, które, jeśli odpowiednie dopasowane, z pewnością rozwiną zainteresowania małego poszukiwacza przygód. Należą do nich na przykład obrazy przedstawiające różnorodne dyscypliny sportowe, takie jak piłka nożna, czy siatkówka. Wiele motywów jest uniwersalnych, część z nich będzie jednak raczej wybierana dla osób różnej płci. Dziewczynki będą więc najprawdopodobniej preferowały dywaniki przedstawiające małe zwierzątka, takie jak motylki, czy małe kotki. Chłopcy natomiast mogą woleć dywany, na których zobrazowano na przykład rozkład ulic w mieście –  jest to wówczas również świetnie miejsce do zabawy dla malucha, gdyż może on przemieszczać się po nim zabawkowymi samochodzikami.

Barwy

Takie produkty występują w najróżniejszych kolorach, których wybór zależy jedynie od potrzeb dziecka. Dla dziewczynek idealnym wyborem mogą być dywaniki utrzymane w odcieniach różu, czy beżu. Chłopcy mogą woleć natomiast bardziej jaskrawe barwy. Nie jest to jednak regułą, a dywany i tak można zakupić w dowolnej szacie kolorystycznej.