Wyposażenie

Ile warto wydać na dobry materac do spania?

Ci, którzy posiadali słabej jakości, niewygodne materace doskonale wiedzą, jak spanie na nich może uprzykrzyć wypoczynek, a nawet codzienne funkcjonowanie. Człowiek śpi wówczas w niekomfortowych warunkach, na niewygodnej powierzchni, która przyczynia się do tego, iż ciało i umysł nie są wypoczęte, tym samym nie mogą normalnie funkcjonować w trakcie dnia. Ile więc warto wydać na porządny i solidny materac? I co koniecznie trzeba wiedzieć wybierając się na takie zakupy?

Odpowiednie wypełnienie materaca
Tak naprawdę, o tym, czy na danym materacu będzie się spało dobrze, czy też nie – w dużym stopniu decyduje jego wypełnienie. Może być ono piankowe, sprężynowe, czyli tzw. bonellowe, sprężynowe – kieszonkowe, lateksowe, termoelastyczne oraz kokosowe. Każde z nich zupełnie inaczej się układa, dlatego też dobranie idealnego modelu dla siebie ma ogromne znaczenie.

Idealny rozmiar
Rozmiar materaca dostosowuje się do wymiarów łóżka. Najbardziej uniwersalny to materac 140×200 (https://www.meblefirany.pl/pl/c/Materac-140×200/255), który bez problemu pomieści dwie osoby i pozwoli im się wyspać. Taki materac 140×200 nie wpływa raczej zbyt mocno na komfort spania. Chyba że partnerzy wolą mieć więcej przestrzeni w nocy to warto wówczas postawić na większy model.

Ile kosztują materace 140×200?
Materace 140×200 można kupić w bardzo zróżnicowanych cenach. Zazwyczaj dobre modele występują już od 800 zł do nawet 1600 zł. Czasami producenci posiadają w swoich ofertach droższe modele, które mają jeszcze większe i lepsze właściwości, które wpływają na dobry sen ich użytkowników.