Oświetlenie

Designerskie, efektowne lampy na miarę XXI wieku

Oświetlenie stanowi istotny element domu oraz mieszkania. Dzięki niemu można zadbać o przytulny klimat i charakter wnętrza. Wśród nowoczesnych lamp można wyróżnić na przykład eleganckie kinkiety. Doskonale sprawdzają się one jako oświetlenie boczne. Montowane są często w jadalni, kuchni, przedpokoju bądź na klatce schodowej. Kinkiety doskonale uzupełniają się z sufitowymi żyrandolami. Reprezentują one rustykalny styl, świetnie łączą się z nowoczesnym.

Popularne lampy w obecnych trendach dekoratorskich

W obecnych trendach doskonale prezentują się w nowoczesnych wnętrzach tuby sufitowe. Charakteryzuje je niebanalny design, nowatorskie wzornictwo i dobry styl. Tuby można instalować samodzielnie bądź w połączeniu z kilkoma w parze. Nowoczesne lampy (czytaj więcej) dają ładne, skupione światło. Dobrze prezentują się one w jadalni i kuchni. Można je zamontować nad stołem, szafką lub biurkiem. Taki rodzaj oświetlenia ma w obecnych trendach dużo zwolenników. Kolejny rodzaj stanowią stylowe downlighty. Wyróżnia je minimalistyczny styl, prostota i funkcjonalność. Popularne lampy można podzielić między innymi na następujące modele:

  • sufitowe,
  • ścienne,
  • stołowe,
  • podłogowe,
  • dziecięce.

Efektowne oświetlenie do domów i mieszkań

Lampy podłogowe sprawdzają się doskonale przy doświetlaniu pomieszczeń. Można ustawić snop światła na kącik do czytania, biurko do pracy lub inny element pokoju. Modele wyróżniają się długim stelażem, który umieszczony jest na solidnej kwadratowej lub okrągłej podstawie. Na nim umieszczonych jest kilka kloszy bądź jeden. Mogą być one projektowane z estetycznego rattanu, aluminium, stali nierdzewnej bądź drewna. Doskonale będą one łączyć się ze stylem skandynawskim. Każdy, kto dobrze czuje się w stylu glamour, może wybrać do swojego wnętrza plafony kryształowe i ekskluzywne lampy. Dodadzą one luksusu i klasy. Wśród takich lamp nowoczesnych można wyróżnić efektowne żyrandole, plafony sufitowe, downlighty.

Lampy dla miłośników nowoczesnych aranżacji – czym się wyróżniają?

Miłośnicy nowoczesnych aranżacji do projektów domów i mieszkań wybierają designerskie oświetlenie led, które jest funkcjonalne, estetyczne i praktyczne. Wśród tego rodzaju oświetlenia można wyróżnić modele ścienne, dziecięce, które wyróżniają się neutralną barwą. Projektowane są one z drewna, MDF oraz wysokogatunkowej stali. Wyróżnia je ciekawe wzornictwo, dzieci często wybierają lampy, które stylistycznie nawiązują do postaci z bajek. Wyróżniają się one dekoracyjnym charakterem oraz dużą funkcjonalnością.