Dekoracje

Retro, ale na czasie

plakat retro

Plakaty nadają wnętrzu styl. Potrafią zmienić zupełnie klimat pomieszczenia, odwrócić uwagę od mankamentów, a nawet grać główna dekoracyjną rolę w minimalistycznych wnętrzach. Mogą też specjalnie się nie wyróżniać, ale dyskretnie współtworzyć charakter mieszkania. Nadają się wszędzie – do salonu. Sypialni, kuchni, a nawet do łazienki. Przy tej ostatniej należy pamiętać o zabezpieczeniu go pianką ochronną lub antyramą.

Jaki rodzaj? Może retro?

Plakaty retro nadają się do wszystkich rodzajów pokoi i wnętrz. Zwłaszcza że dostępne są w różnych kolorach i o różnej tematyce. Czasami sprawiają wrażenie wyciągniętych z archiwum, czy antykwariatów starych plakatów anatomicznych, plansz botanicznych, kartek z wielkich zielników, magazynów modowych, afiszy teatralnych, czy dosłownie plakatów propagandowych.

plakat retro

W estetyce retro mieszczą się też stare plany miast, mapy terenów, kontynentów. Dużą popularnością cieszą się te ze zwierzętami Są też oryginalne japońskie dzieła sztuki czy reprodukcje malarskie. Wybór zależy tylko od efektu, jaki chcemy uzyskać. Z plakatami retro trudno o pomyłkę, bo pasują do praktycznie każdego rodzaju wnętrz, Wszystko zależy od upodobań i wyobraźni. No i może trochę od naszych zainteresowań.

Plakaty retro to dobry wybór

A to dlatego, że chętnie się wpisują w industrialną przestrzeń biur, grając niejako główną rolę, świetnie dekorują salon, czy uzupełniają dekorację w kuchni. Niesłabnąca moda na plakaty retro jest uzasadniona. Przywołują minione czasy, nadając klimatu i odrobiny tajemniczoci. Potrafią zaciekawić, skupić uwagę, zainspirować. Powiedzieć więcej, niż się spodziewaliśmy.