Wyposażenie

Jak wybrać fotele klubowe, które będą modne i funkcjonalne?

Fotel-zielony-LARGO-2

Fotele klubowe to jedne z mebli coraz chętniej umieszczanych w modnych salonach. Stylowe i wygodne egzemplarze często pojawiają się we wnętrzach urządzonych zgodnie z aktualnymi trendami. Wśród tych elementów wyposażenia można jednak odnaleźć wiele różnych rodzajów akcesoriów. Jak wybrać zestaw modnych i praktycznych foteli do salonu?

Jak dopasować meble do aranżacji?

Wśród foteli klubowych odnaleźć można tzw. modele kubełkowe, muszelki i egzemplarze z drewnianymi podłokietnikami. Osoby zastanawiające się nad tym, które spośród nich warto wybrać, powinny dopasować je do konwencji aranżacyjnej. Ostatnie spośród wymienionych doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach w stylu retro. Fotele kubełkowe i muszelki będą korzystnym rozwiązaniem zarówno w przestrzeniach vintage, jak i glamour oraz skandynawskich. Wszystkie rodzaje znajdą zastosowanie w salonach boho.

Bardzo ważnym aspektem jest też wybór odpowiedniego koloru. Wśród foteli klubowych Meblostrefa dominują egzemplarze tapicerowane. Do najchętniej kupowanych należą meble w odcieniach kremowych, barwach bieli i szarości. Coraz większą popularnością cieszą się też brązy, beże i stonowane zielenie. We wnętrzach glamour warto wziąć pod uwagę kolor granatowy, butelkową zieleń, grafit i pudrowy róż.

Jakie fotele okażą się praktyczne?

Należy pamiętać o tym, że fotele powinny być nie tylko modne, ale też funkcjonalne. W domach ze zwierzętami sprawdzą się modele, których obicie nie zbiera sierści. Jeśli w mieszkaniu przebywają małe dzieci lub fotele ustawione są w strefie jadalnianej należy upewnić się, że z powierzchni łatwo jest usunąć zabrudzenia. Przemyślanie dobrane meble spełnią swoje zadanie.