dom

Jakie podnóżki do salonu będą się komponowały ze stylem wnętrza?

podnóżki do salonu

W projektowaniu współczesnych mebli warto sięgnąć po inspiracje do przeszłości. Podnóżek do fotela to nic nowego. Przed wiekami korzystali z niego królowie, możnowładcy i bogaci mieszczanie. Ten niewielki mebel jest obecnie dostępny dla wszystkich, którzy doceniają jego walory dla zapewnienia sobie wygodnego relaksu. Służy jako dostawka do fotela lub sofy w celu zmiany pozycji ciała z siedzącej na półleżącą. Najczęściej znajduje swoje miejsce w salonie.

Podnóżek też może mieć swój styl.

Wydawać by się mogło, że taki pomocniczy mebel to skromny dodatek do całości wystroju. Ale jak widać na stronie sklepu meblarskiego sfmeble.pl podnóżki do salonu przybierają rozmaite formy – proste i ozdobne. Mogą mieć zróżnicowaną wysokość i bogatą kolorystykę. Bywają klasyczne w formie – te pasują do każdego wnętrza. Inne nawiązują do stylu rustykalnego, retro lub loft. Wybór zależy od ogólnego pomysłu na aranżację salonu. Najciekawsze modele to:

  • w kształcie kwadratowej poduszki wspartej na krótkich nóżkach,
  • okrągła pufa z frędzlami,
  • sześcian pokryty welwetem,
  • prostokątna poduszka na metalowym stelażu,
  • okrągły stołek ozdobiony makramą z motywami indiańskimi,
  • zydelek z wikliny.
podnóżki do salonu

Dodatkowa zaleta – wielofunkcyjność

Co do zasady podnóżki do salonu służą do przedłużenia siedziska fotela tak, by tworzyły wsparcie dla wyprostowanych nóg podczas popołudniowej drzemki lub wieczornego relaksu. Taka pozycja odciąża kręgosłup i ułatwia krążenie krwi w całym organizmie. Ale ten mebel może mieć również inne zastosowania. Interesującą propozycją jest stabilny podnóżek o kształcie futurystycznym. Ma on dwa poziomy, więc oprócz wsparcia dla nóg, da się go wykorzystać jako schodki do wspięcia się aby podlać doniczkowe rośliny stojące na szczycie regału albo sięgnąć po książkę z wyższej półki.

Miękko wyściełane podnóżki do salonu są nieocenione, gdy w domu pojawi się grono przyjaciół z małymi dziećmi. Niskie mebelki przekształcają się wówczas w dodatkowe siedziska dla najmłodszych gości. Na jednym z podnóżków można położyć tacę z filiżankami herbaty i ciasteczkami.