Dekoracje

Jak wybrać tapetę do salonu shabby chic?

Biała ściana jest nudna – nie można tego powiedzieć inaczej. W shabby chic salonie powinna być ściana, która jest nie tylko elegancka, ale również wpisuje się w styl pokoju dziennego. Jak zaaranżować ściany w salonie nadgryzionym zębem czasu?

Zużyte ściany

Shabby chic salon jest eleganckim połączeniem sprzeczności. Z jednej strony w salonie shabby chic są stare meble, które można znaleźć na targu staroci. Z drugiej strony jest elegancki, gustowny i romantyczny. W urządzeniu wnętrza widać elegancję i styl. Jak osiągnąć taki efekt?

Jednym z ważniejszych elementów wykończenia każdego pokoju dziennego są ściany. W salonie shabby chic nie są to idealne, białe ściany. Wprost przeciwnie. Stare deski, popękany tynk, goła, czerwona cegła czy delikatnie rozbielona – to aranżacje, które wpisują się w kanony stylu shabby chic.

Tapeta shabby chic nie tylko może imitować ceglaną ścianę, ale również deski czy zniszczony tynk. Taką tapetę można położyć na jednej ścianie czy zaaranżować całe pomieszczenie. Delikatne, rozbielone kolory nie przyciemnia i nie przytłoczą wnętrza.

Romantycznie

Warto pamiętać, że shabby chic salon jest elegancki i gustowny. Bardzo kobiecy i romantyczny. Fototapete shabby chic w delikatne wzory kwiatowe również można zastosować. Należy jednak pamiętać, by kolorystyka była delikatna i pastelowa.

W na ścianie w stylu shabby chic sprawdzą się zarówno małe i delikatne różyczki, jak i większe pastelowe kwiaty. Sprawdzi się deseń w kwiaty, źdźbła trawy czy delikatne, niewielkie koliberki.

Bardzo ciekawie wygląda również tapeta shabby chic w pasy, które są delikatne i subtelne. Sprawdzą się we wnętrzu, w którym jest dużo ozdób i dekoracyjnych bibelotów. Wprowadzą spokój i stonowana atmosferę.

Tapeta w salonie shabby chic pozwala na osiągnięcie ciekawego efekty stylistycznego. Salon staje się dużo ciekawszy i bardzo gustowny.