Dekoracje

Spektakularny powrót tapet w stylu retro

tapeta-zyrafa-jasna

Tapety vintage charakteryzują się subtelnymi wzorami oraz pięknymi, wysublimowanymi kolorami. Wiele z nich już na pierwszy rzut oka emanuje ciepłem, rodzinnych klimatem i bogactwem wzorów. Dlaczego wiele osób tak chętnie po nie zaczęło teraz sięgać? Skąd moda na tapety w stylu retro? I jak je łączyć z innymi meblami w naszych pomieszczeniach? Poniżej odpowiedź na te i więcej pytań.

Tęsknota za starym klimatem

tapeta-zyrafa-jasna

Wiele osób, które urządzają swoje nowe mieszkanie lub dom spędza wiele godzin nad wybraniem stylu, który ma być motywem przewodnim w tworzeniu wielu aranżacji. Klienci coraz częściej decydują się na wprowadzenie lat 50., 60. i 70. do swoich pomieszczeń, które kojarzone są z kolorami, różnorodnymi wzorami i niezwykle energiczną aurą. Producenci wychodząc naprzeciw posiadają także w swoich ofertach tapety vintage, które doskonale wpisują się w ten stary, kontrolowany styl. Takie tapety w stylu retro mimo wzorów z przed kilku lat jest bardzo nowoczesna, gdyż niezwykle prosto i szybko można ją położyć na ścianie i dodatkowo odporna jest na wiele czynników (na wilgoć, wysokie temperatury czy na światło).

Tapeta vintage – na wszystkich ścianach czy tylko na fragmencie?

Motywy kwiatowe, napisy przypominające stare księgi, motywy zwierzęce, nieoczywiste printy – to wszystko można znaleźć na tapetach, które zostały stworzone na taki styl. Są to tapety bardzo zauważalne mimo delikatnych kolorów. Dlatego też poleca się położyć je na jedną ścianę w pomieszczeniu, by w ten sposób podkreślić wyjątkowe dla domowników miejsce. W sypialni może to być ściana za łóżkiem, w salonie – ściana za sofą lub ściana, na której wisi telewizora a w jadalni – ściana przy stole, gdzie codziennie spotykają się na wspólne posiłki i rozmowy wszyscy domownicy. Co ciekawe, w ostatnim czasie na rynku pojawiła się także tapeta vintage, która ze względu na swoje wysokie właściwości może być umieszczana w łazienkach.