Wyposażenie

Wanny wolnostojące – wady i zalety

Ostatnimi czasy prawdziwą rewolucją w łazienkach stają się wanny wolnostojące. Ich niezwykły wygląd i bardzo ciekawa estetyka powodują, że wybierane są coraz częściej zamiast tradycyjnych wanien do zabudowy. Jakie są konkretnie wady i zalety takiego rozwiązania? Czy faktycznie wanny wolnostojące warte są kupienia?

Zalety wanien wolnostojących

Nie da się ukryć, że najważniejszą zaletą takiego rodzaju wanny, jest jego wygląd. Nie tylko nadaje łazience szyku i elegancji, lecz również powodują, że wydaje się pomieszczeniem o wiele bardziej elitarnym.
Co jednak bardzo ciekawe, wanny takiego rodzaju to nie tylko zalety od strony wyglądu, lecz również czysto praktyczne. Warto w końcu zauważyć, że można do nich wejść z każdej strony i z dowolnego miejsca. Mało tego, w razie potrzeby można je nawet nieco przesunąć.

Wady wanien wolnostojących

Niestety nie ma na rynku idealnych rozwiązań, tak więc nawet tak wspaniałe wanny, jakimi są modele wolnostojące, mają pewne wady, o których koniecznie trzeba pamiętać. O czym konkretnie mowa?
Do najważniejszych wad takich modeli wanien zaliczyć można z pewnością fakt, że nadają się one jedynie do pomieszczeń o dość sporym metrażu. Nie da się ich w żaden sposób wstawić do małej łazienki, ponieważ będzie taka wanna prezentowała się po prostu bardzo brzydko. Dodatkowo w przypadku takiej wanny nie ma możliwości postawienia na jej rancie żadnych kosmetyków, więc traci na tym sporo praktyczności. A na koniec pozostaje jeszcze kwestia ceny, która jest znacznie wyższa, niż w przypadku modelu do zabudowy.