Wyposażenie

Jak zbudowane są baterie wannowo prysznicowe?

Wybierając baterie łazienkowe niezbędne jest zdecydowanie się na takie, których konstrukcja zapewnia komfortowe użytkowanie. Ważne jest z tego powodu decydowanie się na funkcjonalne rozwiązania.

Z czego składa się bateria wannowo prysznicowe?

Każda bateria wannowo prysznicowa składa się z takich elementów jak:

  • głowica,
  • korpus,
  • wylewka,
  • uchwyt.

W odróżnieniu od baterii stosowanych przy wannach, te używane przy prysznicach muszą posiadać dodatkowo przyłącze dla zestawu prysznicowego.

Poszczególne elementy baterii wannowo prysznicowych mogą być wykonane z różnych materiałów. Gdy chce się mieć pewność, że głowica będzie niezawodna wówczas warto postawić na taką, która jest wykonana z materiałów ceramicznych. Korpus wanny najczęściej wykonywany jest z mosiądzu, ale bardziej ekskluzywne wersje mają dodatek choćby miedzi.

Co wpływa na funkcjonalność baterii?

Wybierając baterie wannowo prysznicowe trzeba brać pod uwagę między innymi to, jak wykonana jest wylewka. Wchodzi ona w skład korpusu i decyduje o tym, jak będzie płynąć z baterii woda. W tym względzie dobrze jest sprawdzić różne modele baterii, co pozwala wybrać takie, w których woda będzie płynęła zgodnie z oczekiwaniami użytkownika.

Na sposób działania baterii łazienkowej wpływają również uchwyty. Decydować można się na takie modele, które posiadają tylko jeden uchwyt, który pozwala na odkręcanie wody. Innym rozwiązaniem stosowanym w bateriach są dwa uchwyty lub pokrętła. Oczywiście w wersjach baterii montowanych do pryszniców musi występować przyłącze – ekspercilazienek.pl.

Ważnym elementem każdej baterii jest mieszacz wody. Jest to element, który pozwala na oszczędny pobór wody. Podobną funkcję spełnia również ogranicznik strumienia wypływu wody zimnej. Jeśli chce się zużywać jeszcze mniej wody, wówczas można decydować się na takie wyroby, które posiadają również napowietrzacz strumienia wody.