Wyposażenie

Czym wyróżniają się hiszpańskie płytki?

Niejedna osoba zastanawia się, jak urządzić stylową, a jednocześnie wygodną w użytkowaniu łazienkę. Jeśli marzysz o niebanalnym wystroju, to weź pod uwagę płytki hiszpańskie. Ich ozdobny charakter sprawia, że nikt nie przejdzie obok obojętnie. Ogromna różnorodność wzorów i kolorów ułatwia znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie. Wbrew pozorom nie jest to opcja jedynie dla tych, którzy posiadają duży budżet.

Płytki hiszpańskie o podwyższonej trwałości

Kafelki w hiszpańskim stylu nie tylko skutecznie chronią ścianę przed wilgocią oraz negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych, ale również stanowią element ozdobny. Wyraziste wzory urozmaicą nawet najprostszą aranżację. Z pewnością będą one znajdować się w samym centrum uwagi. Na specjalna uwagę zasługują również płytki o niejednolitej strukturze. Mogą one przypominać np. rybie łuski. Wykonane z certyfikowanej gliny przez długi czas pozostaną w świetnym stanie.

Hiszpańskie płytki to również modele połyskujące, które prezentują się elegancko, a jednocześnie luksusowo. Bogactwo na ścianach sprawia, że musimy z dozą ostrożności podejść do doboru wyposażenia oraz akcesoriów do łazienki. Umiar jest wskazany, gdyż w innym przypadku możemy uzyskać efekt daleki od ideału.

Subtelne akcesoria do łazienki

Jak już wspomniano, płytki w hiszpańskim stylu są odważne i nieco ekstrawaganckie. Pomimo tego coraz częściej spotyka się je w polskich domach oraz miejscach użyteczności publicznej. Do takiego wystroju najlepiej pasują subtelne akcesoria do łazienki, które nie będą rzucać się w oczy. Dobrą opcją wydaja się być dodatki ceramiczne, szklane, czy też metalowe.

Ozdobna ściana sprawia, że nie potrzebujemy dodatkowych dekoracji. Można jednak rozważyć zakup roślin łazienkowych. Istnieje wiele gatunków, które przetrwają specyficzne warunki – oczywiście wymagają one starannej pielęgnacji. Alternatywą są sztuczne odpowiedniki.