Wyposażenie

Łóżko dziecięce piętrowe – Jakie wybrać?

Istnieje wiele możliwości wyboru łóżka piętrowego dla dziecka. Rozmiar, wiek i nawyki snu dziecka są kluczowymi czynnikami decydującymi o wyborze odpowiedniego łóżka. Jednym z najpopularniejszych typów dziecięcych łóżek piętrowych jest łóżko na którym może spać dwójka dzieci. Poza tym łóżka piętrowe dla dzieci mogą być też przeznaczone dla jednego dziecka oraz dla trójki dzieci.

Czy łóżko piętrowe nadaje się do małego pokoju dziecięcego?

Tak, łóżka piętrowe nadają się do małych pokoi dziecięcych. Mogą sprawić, że dzieci będą czuły się bezpiecznie we własnej przestrzeni. Dzieci, które muszą dzielić pokój, często mają trudności ze snem, ponieważ są zbyt blisko swojego rodzeństwa lub rodziców. Łóżko piętrowe może pomóc stworzyć dla nich bezpieczną przystań. Łóżka piętrowe są zazwyczaj używane przez dzieci, które muszą dzielić pokój z rodzeństwem lub rodzicami.

Przed podjęciem decyzji o zakupie łóżka piętrowego dziecięcego warto jednak najpierw dokonać pomiaru takiego łóżka i zastanowić się jak wpasuje się ono w przestrzeń pokoju dziecięcego.

Czy piętrowe łóżko dziecięce jest bezpieczne?

Dla wielu osób podstawowe pytanie to czy zakup łóżka dziecięcego to dobry wybór ze względów bezpieczeństwa – czy dziecko będzie w takim łóżku bezpieczne? Na pewno decyzję o zakupie takiego łóżka trzeba dobrze przemyśleć w przypadku gdy spać ma w nim małe dziecko. Dziecko mające kilka lat musi wiedzieć i być świadome, że takie łóżko to nie miejsce na wygłupy ponieważ może to skutkować upadkiem.

Bardzo ważnym elementem w dziecięcym łóżku piętrowym są barierki – ich wysokość oraz szerokość rozstawienia.

W jakim wieku dziecko może spać na łóżku piętrowym?

Wiek, w którym dziecko może korzystać z łóżka piętrowego, jest bardzo zróżnicowany. Niektóre dzieci będą mogły z niego korzystać w wieku 2 lat, niektóre w wieku 5 lat, a inne w wieku 8 lub 10 lat. Dokładny wiek będzie zależał od rozwoju fizycznego i zdolności poznawczych dziecka. Jednak większość dzieci będzie mogła korzystać z łóżka piętrowego w wieku 3 lat.