Mieszkanie

Jakie drzwi prysznicowe wybrać do małej łazienki?

Projektując łazienkę, warto zadbać o każdy element wystroju. Pomieszczenie musi być nie tylko ładne, ale przede wszystkim praktyczne, a każdy element powinien tworzyć spójną całość. Decydując się na prysznic, kluczowym wyborem są odpowiednie drzwi prysznicowe.

Przed ich zakupem warto wiedzieć, jakie są możliwości i jak będą one wpływać na komfort korzystania z prysznica. Dobre drzwi pozwolą na pełną swobodę ruchów, a przy okazji będą wyglądać efektownie. 

Na co zwrócić uwagę przed wyborem drzwi prysznicowych? 

Choć wybór drzwi prysznicowych nie wydaje się trudny i z reguły można kierować się wyłącznie własnym gustem, to jednak jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem. Zadbanie o te kwestie sprawi, że korzystanie z prysznica będzie czystą przyjemnością i nic nie będzie sobie przeszkadzać. 

  • Właściwy rozmiar – to w zasadzie kluczowa rzecz, najważniejsza jest szerokość drzwi, która powinna obejmować cały front kabiny. 
  • Odpowiednie rozplanowanie – drzwiczki powinny móc się swobodnie otwierać, dlatego warto wszystko wymierzyć i dopasować.
  • Sposób otwierania – najpopularniejsze są sposoby otwierania typu przesuwane i uchylane.
  • Kształt kabiny – najlepiej dopasować go do umiejscowienia prysznica, najpopularniejsze są kwadratowe, prostokątne i owalne.

Popularne rodzaje drzwi prysznicowych 

Producenci wchodzą na rynek z coraz nowszymi rozwiązaniami drzwi prysznicowych, można wybierać ze znanych klasyków lub zdecydować się na bardziej nowoczesne rozwiązanie.

  • Pojedyncze drzwi prysznicowe – klasyczna wersja drzwi prysznicowych, sprawdzi się w praktycznie każdej łazience. 
  • Podwójne drzwi prysznicowe – są wygodne i eleganckie, ale sprawdzają się raczej w większych łazienkach. 
  • Przesuwane drzwi prysznicowe – super rozwiązanie dla łazienek o małym metrażu, jednak trzeba dbać o mechanizm, aby się nie zacinał.
  • Obrotowe drzwi prysznicowe – bardzo efektowne rozwiązanie, jednak wymaga sporo miejsca przy otwieraniu.