Dekoracje

Jakie panele tapicerowane ścienne do salonu?

panele tapicerowane

Nowoczesne panele tapicerowane ścienne są doskonałym pomysłem na efektowną dekorację ścienną nie tylko w sypialni, ale również w salonie. Funkcjonalne i estetyczne panele tapicerowane ocieplają przestrzeń i umożliwiają błyskawiczną metamorfozę wnętrz.

Jakie są największe zalety?

Oryginalne panele tapicerowane ścienne są nie tylko bardzo stylowe i miękkie w dotyku, ale również niesłychanie funkcjonalne, dlatego też tak wiele osób decyduje się na ich zakup. Największym zainteresowaniem cieszą się modele, które doskonale wygłuszają pomieszczenie. Najlepsze panele od renomowanego producenta są w stanie zapewnić izolacyjność akustyczną nawet na poziomie 70%. Dzięki specjalnej powłoce hydrofobowej panele są łatwe w utrzymaniu czystości, dlatego też nawet po wielu latach użytkowania spełniać będą swoje podstawowe zadania. Panele tapicerowane zaprojektowane są w taki sposób, aby można je było bardzo szybko samodzielnie zamontować.

panele tapicerowane

Jakie panele wybrać do salonu?

W nowoczesnych salonach doskonale sprawdzą się panele wykonane z bezpiecznych i ekologicznych materiałów. Jeżeli chodzi o sam kolor, to w 2021 roku króluje zieleń, pastelowe odcienie różu i różnorodne odsłony żółtego. W ostatnim czasie bardzo modne jest łączenie paneli z kilku różnych serii, dzięki czemu można stworzyć naprawdę niepowtarzalne i unikalne wnętrza. Nowością na rynku są kreatywne panele tapicerowane, dzięki którym można uzyskać zaskakujący efekt 3D. Szeroka oferta kolorów, faktur, kształtów i rozmiarów pozwala na szeroką dowolność aranżacyjną. Nowoczesne panele coraz częściej można spotkać nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale również w restauracjach i biurach. Największym zainteresowaniem cieszą się panele płaskie, które zbudowana są zazwyczaj z cienkiego arkuszu materiału drewnopodobnego. Specjalna warstwa gąbki albo pianki jest obita dekoracyjnym materiałem.