Łazienka

Jaką baterię nawannową wybrać?

Samodzielne urządzanie łazienki może być trochę problematyczne dla wielu osób, dlatego dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie profesjonalnej ekipy, która się wszystkim zajmie.

Funkcjonalność łazienki

Warto jednak pamiętać, że jest to pomieszczenie, które nie tylko musi się prezentować dobrze, że przede wszystkim ma być funkcjonalne. Bateria do wanny to jeden z pierwszych elementów, które należy zakupić. Musi być dopasowana do reszty konstrukcji, żeby woda się nie rozchlapywała. Konsumenci mają często bardzo ciężkie zadanie, ponieważ wybór jest ogromny, a brak doświadczenia nie sprzyja podejmowaniu takich decyzji. Warto jednak pamiętac, że bateria wannowa powinna być wykonana z wytrzymałych materiałów, ponieważ wtedy może posłużyć przez wiele lat. Bateria nawannowa stojąca najlepiej pasuje do wanien o dużych rantach. Jest ona nie tylko elementem dekoracyjnym, ale również praktycznym. Można ją bardzo łatwo wszędzie dopasować.

Wybór baterii

W przypadku wanny o małych rantach najlepiej wybrać baterię nawannową ścienną. Jest ona montowana bezpośrednio do ściany, która znajduje się nad wanną, dlatego praktycznie w ogóle nie zajmuje miejsca. Na uwagę zasługuje fakt, że niektóre firmy oferują montaż baterii w atrakcyjnej cenie, dlatego jeśli nie posiadamy odpowiedniego doświadczenia to warto skorzystać z ich usług. Na jednym z boków wanny powinno być czytelnie oznaczone miejsce do montażu. Konstrukcja może też nie zadziałać, jeżeli wanna będzie wyposażona w nieregularne otwory. Niektórym osobom zależy też na ukryciu instalacji i w takim wypadku idealnym rozwiązaniem będzie bateria podtynkowa. Należy pamiętać, żeby wszystkie części były oryginalne i pochodziły od renomowanych producentów, którzy czuwają nad jakością produktów. W sprzedaży są też dostępne specjalne zestawy zawierające deszczownicę lub komplety ze słuchawką prysznicową. Coś takiego z pewnością podnosi komfort kąpieli.

Źródło: www REA