Dekoracje

Japońskie plakaty

plakat japonia

Jak już wiadomo Japonia, jest cudownym krajem pod wieloma względami szczególnie, na tle innych państw wyróżnia się sztuką oraz kulturą. Całkowicie odbiegające od tych wykreowanych w Europie. Kiedy widzimy takie plakaty, jednocześnie nie rozumiemy, co ma symbolizować przedstawiony obraz oraz intryguje nas swoją formą. Z tego powodu wiele osób fascynuje się kulturą kraju kwitnącej wiśni oraz uwielbiają spędzać czas w towarzystwie elementów tamtej kultury. Główną tematyką prezentowaną ta tych plakatach są wyróżniające się Japońskie krajobrazy czy postacie pochodzące z legend tego kraju. 

Do jakich pomieszczeń możemy wybrać japońskie grafiki?

Na samym początku zwróćmy uwagę na sypialnie. To pomieszczenie jest przeznaczone do nocnego odpoczynku, zatem atmosfera otaczająca nas powinna być stonowana albo taka, która pomoże nam zasnąć. Dlatego wybierane są plakaty w stonowanej tonacji barw. Idealnie się składa, gdyż większość takich japońskich plakatów opiera się na takiej kolorystyce. Jeżeli chodzi o tematykę, jaką ma przedstawiać obraz, to bardziej zalecane są krajobrazy pokroju fali tsunami, czy charakterystycznych elementów architektonicznych Japonii, które znajdziesz np. tutaj.

plakat japonia

Odradzane jest umieszczanie w sypialni plakatów ukazujących daną postać. Warto podkreślić, iż plakat powinien wywoływać u nasz jedynie pozytywne emocje, kontrowersyjne przesłanie zostawmy sobie do innych pomieszczeń. Najlepszymi miejscami, gdzie możemy umieścić, japońskie plakaty są: miejsca, na które od razu po przebudzeniu spoglądamy, przy lustrze oraz oczywiście w widocznym miejscu. Bardzo oryginalnym pomysłem jest umieszczenie takich grafik centralnie nad łóżkiem.