Wyposażenie

Czy plakat ścienny to dobry wybór dla każdego?

plakat pióro Boho

Chcąc zmienić wygląd swojego wnętrza bez większych nakładów pieniężnych i ożywić ściany, coraz więcej osób decyduje się na powieszenie plakatów ściennych. Czy jest to jednak rozwiązanie odpowiednie dla każdego?

Zalety plakatów na ścianę

Po pierwsze, plakaty ścienne są znacznie tańsze niż obrazy. Jeśli nie jesteśmy koneserami sztuki lub zwyczajnie nie mamy pieniędzy, aby inwestować w dzieła sztuki, możemy zdecydować się na zawieszenie reprodukcji właśnie w tej formie. Łatwiej też podjąć decyzję o zmianie plakatu i kupieniu nowego, gdy poprzedni nam się znudzi.
Współczesne plakaty na ścianę ze sklepu galeriaplakatu.com nie są już tylko łatwo rwącymi się kawałki papieru z podobizną piosenkarza lub aktora, nieestetycznie przymocowanymi za pomocą taśmy klejącej w pokoju nastolatka. Wykonywane są z dużo trwalszych materiałów, dzięki czemu po odpowiednim oprawieniu w ramę lub antyramę mogą służyć przez bardzo długi czas.
Kolejną ich zaletą jest to, że pasują praktycznie do każdego wnętrza, zarówno do mieszkania, jak i gabinetu lekarskiego czy biura nieruchomości. Różnorodność tematów, stylów i rozmiarów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wiele firm oferuje także wykonanie plakatów na ścianę z indywidualnym wzorem klienta.

Wady plakatów ściennych

Nie da się ukryć, że nawet najlepiej wykonany plakat bardzo łatwo można zniszczyć i trzeba dokładnie przemyśleć, w jakim miejscu go zawiesić, aby uniemożliwić jego uszkodzenie.
Plakat ścienny może także nie oddawać takiej głębi i doznań artystycznych, jak prawdziwy obraz.

Warto jednak wziąć pod uwagę jego zakup, gdyż na pewno doda wnętrzu charakteru.