Oświetlenie

Jakie lampy do przedpokoju wybrać?

oświetlenie przedpokoju

Przedpokój jest jednym z najbardziej reprezentatywnych miejsc w naszym domu. Okazuje się jednak, że nie zawsze poświęcamy wystarczającą ilość czasu i uwagi na jego odpowiednie oświetlenie. Mało kto, zdaje sobie sprawę z tego, że wybierając do przedpokoju odpowiedni zestaw oświetleniowy, można nie tylko znacznie go rozświetlić, ale także optycznie powiększyć niewielkie przestrzenie. Tak więc jakie lampy do przedpokoju wybrać?

Nowoczesne oświetlenie przedpokoju

Oświetlenie przedpokoju podobnie zresztą jak całe wnętrze, może być niezwykle nowoczesne. Tak więc, nie warto stawiać jedynie na solidną lampę na środku sufitu, choć ona również okazuje się niezbędna. Przy wyborze oświetlenia warto jednak skupić się przede wszystkim na jego funkcjonalności. Zamiast jednej, dużej lampy na środku, o wiele lepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie kilku mniejszych w równym rzędzie. Wówczas cała długość korytarza, może zostać odpowiednio doświetlona. Warto pamiętać, że oświetlenie przedpokoju będzie się najlepiej prezentować, jeśli zdecydujemy się na żarówki emitujące ciepłą barwę światła. Zapewnią one nie tylko odpowiedni poziom jasności, ale także i przytulność wnętrza.

oświetlenie przedpokoju

Oświetlenie punktowe

Lampy do przedpokoju z pewnością dobrze go oświetlają, niemniej jednak nie można zapomnieć o tym, że niektóre punkty wymagają dodatkowego podświetlenia. Wówczas świetnie sprawdza się halogenowe oświetlenie punktowe. Najlepiej będzie pokusić się o zamontowanie dodatkowych oprawek nad:

  • lustrem- przed którym przygotowujemy się do wyjścia
  • szafą- by dokładnie doświetlić jej wnętrze

Im więcej światła wprowadzimy do przedpokoju, tym bardziej uda nam się optycznie powiększyć wnętrze.