Oświetlenie

Jakie oświetlenie do kuchni wybrać?

lampy do kuchni

Kuchnia to jedno z najważniejszych miejsc w każdym domu, nie bez przyczyny nazywana jest sercem domu. Dobrze zaprojektowana kuchnia powinna być funkcjonalna i estetyczna, ale wymaga to specjalnych metod oświetlenia. Przy wyborze łatwo popełnić błędy, dlatego warto poznać kilka zasad.

Jak odpowiednio doświetlić kuchnię?

lampy do kuchni

Nastrojowe kuchnie wymagają oddzielenia wielu źródeł światła i specjalnych obszarów oświetlenia. Tylko jedna lampa sufitowa w kuchni to zdecydowanie za mało, ponieważ oprócz oświetlenia ogólnego należy doświetlić kuchnię lub blat. Jest to szczególnie ważne, kiedy nasza kuchnia jest połączona z częścią jadalnianą. Jasne światło podczas posiłków może być zbyt intensywne i negatywnie wpływać na atmosferę przy stole. Reflektory LED do kuchni to idealny sposób na oświetlenie miejsca pracy. Ich mocne, jasne kolory uzupełniają lampy wiszące, które są nieco bardziej klimatyczne i ciemniejsze.

Jakie lampy nad wyspę kuchenną?

Do wyboru mamy kilka modeli wyspowych lamp kuchennych. Podstawowym błędem popełnianym przy projektowaniu lokalizacji wysp jest nieuwzględnianie odpowiedniego oświetlenia, co jest dużym błędem. Wybierając lampę na wyspę zadbajmy, aby dobrze komponowała się z materiałami użytymi do produkcji mebli kuchennych. Złożenie go może utrudnić pracę na blacie na niedoświetlonej wyspie. Dlatego dobre oświetlenie nad wyspą kuchenną ma kluczowe znaczenie.

Stylowe i niewątpliwie bardzo modne są wykończenia lakierowane z efektem połysku oraz wykończenia matowe i półmatowe. Warto postawić na abażury stalowe i aluminiowe, a także miedziane, wszystkie te materiały komponuje się stylowym betonowym wykończeniem nowoczesnych kuchni. Pod względem kolorystycznym dominują: ciemny beż, granat, butelkowa zieleń, mięta, czerń i ciemnoszary.