Dekoracje Wyposażenie

Popularna palma kencja – skąd się bierze jej niezwykłość?

palma domowa kencja

Miłośnicy roślin dobrze wiedzą, jak duży jest wybór roślin doniczkowych. Każdy znajdzie coś w swoim guście. Przyjrzyjmy się urodzie tropikalnej palmy kencji, która świetnie sobie radzi w warunkach w naszych kraju.

Palma do salonu i do biura

Palma kencja to duża, rozłożysta roślina nadająca się do wnętrza każdego domu. Zjawiskowo wygląda w przestrzennym salonie, ale równie dobrze można ją ustawić w dziecięcym pokoju. Potrzebuje najlepiej półcienia, należy unikać bezpośredniej ekspozycji na promienie słoneczne oraz chłodu. Może osiągnąć nawet 2,5 metra. Poza walorami estetycznymi, w praktyce nawilża powietrze i pomaga pozbyć się z niego substancji szkodliwych, jak dwutlenek węgla. Jest bezpieczna dla zwierząt- bardzo ważny aspekt dla posiadaczy pupili. Także w biurze znajdzie swoje miejsce. Zieleń w otoczeniu miejsca pracy jest bardzo ważna. Potrafi wyciszyć, pobudzić mózg do pracy, poprawić humor. Może być chlubą przed zaproszonymi gośćmi. Pięknie wygląda na korytarzach lub komponuje się z biurowymi meblami.

Codzienna, łatwa pielęgnacja

Ten rodzaj palmy jest bardzo odporną roślinę. Nie sprawia większych problemów na co dzień, nie wymaga skomplikowanych działań pielęgnacyjnych. Trzeba pamiętać, by ziemia miała lekko kwaśne pH. Donica zawsze dostosowana do wysokości rośliny. Priorytetem jest podlewanie średnio 2 razy w tygodniu, tak, aby ziemia była delikatnie wilgotna. Dobrą praktyka jest zraszanie liści rośliny wodą przegotowaną, szczególnie w sezonie grzewczym. Ważne jest także nawożenie od  wiosny do jesieni. Estetycznie wyglądają świeże, zielone liście, więc warto regularnie wyczyścić z nich kurz.